Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ukrajnában mennyire értik meg...

Ukrajnában mennyire értik meg az angolt?

Figyelt kérdés
Boltokban pl. vagy csak úgy általánosságban.

2020. ápr. 11. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán. De a magyart annál inkább. Aki nem beszél valamilyen szinten magyarul, azzal az angollal se megyek sokra. Még nem volt olyan aki nem beszélt magyarul, de angolul igen. Akkor vagy az orosszal vagy a némettel próbàlkozott, én meg egyiket se beszélem.
2020. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mész vele sokra, az orosszal sokkal jobbak a kilátásaid, bár az ukrán nyelvű részeken így is ukránul jön majd a válasz.
2020. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kijevben nekem kevés gondom volt, ha egy kis mutogatással ki kellett egészíteni, de hát az nem a világ.
2020. ápr. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem Szlovénia vagy Hollandia, de azért van, aki beszél. Fiatalok inkább. És igen, a magyar határ környékén a magyarral és sok más kisebb nyelvvel jobb vagy, mint az angollal. Ugye az oroszt megértik mindenhol, de beszélnek angolul, pláne Kievben.
2020. ápr. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Attól függ, hol tartózkodsz Ukrajnán belül és ki a célcsoport, akikkel beszélsz.

Az én tapasztalatom Kárpátaljáról és Lvivről: Előbbi helyen az angollal semmire nem jutottam, a fiatalokkal sem feltétlenül, egy idő után nem is próbálkoztam. Akik turizmussal foglalkoznak, ők inkább tudnak angolul, de ott sem mindenki. Magyarul attól függ, Beregszászon és környékén kb. mindenki tudott, Munkácson, Huszton meg már alig-alig.

Lvivben általánosabb, hogy van angol kiírás, tájékoztató pl. a szállásokon, pályaudvarokon, éttermekben de pl. mikor szuvenírboltba bementem (gondolván, hogy azért itt csak számolnak esetleg a nem ukrán turista jelenlétével), ott sem tudtak angolul segíteni.


Összességében oroszul beszéltem a 2. hiábavaló próbálkozás után mindenkihez (ha kisült, hogy tudnak magyarul a kárpátaljai ukránok, azt úgyis jelezték és akkor úgy folytattuk), de nem mindent értettem így sem, mert sokszor ukránul válaszoltak az orosz kérdésekre, gondolván hogy úgyis megértem majd, illetve a Kárpátalján elég erősek egyéb nyelvi hatások is, picit speciális az ottani nyelv helyenként.


Kijevben nem jártam, ismerősök igen, ott elvileg jobban el lehetett már lenni az angollal.

2020. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!