Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kétszáz-háromszáz ezer forintn...

Kétszáz-háromszáz ezer forintnyi összeg mennyire jó, vagy rossz fizetés Moldáviában, esetleg Nyugat-Ukrajnában?

Figyelt kérdés
Ekkora összegnek már nagyon tudnának örülni, vagy tőlünk keletebbre is több kell már a "nagy(obb) boldogsághoz"?

2019. jún. 28. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez már itthon is normálisnak számít, nemhogy ezekben az országokban.
2019. jún. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha itthon ez a hétköznapi, akkor tőlünk keletebbre is ez a megszokott?
2019. jún. 28. 03:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ukran minimalber kb 40.000 forint.

Ha 200-300 ezer forintot keresel ukrajnaban akkor gazdag vagy :D

Magyarorszagon se rossz a 200-300 ezer forintos fizetes.

2019. jún. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel alapvetően egy sor szolgáltatás és az áruk bizonyos körei is (főleg helyi előállítású élelmiszerek) olcsóbbak ott, mint Magyarországon, egy ilyen fizetésből elég jól lehet ott élni. Ugyanakkor egyes belvárosi részeken el tudom képzelni, hogy kedvezőtlenek lehetnek az ingatlanárak.
2019. jún. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét válasz adásához pontosítani kéne a kérdést.

Átszámítva ilyen összegű ottani kereset ott élve?

.

Az itteni 300,000 Ft-os kereset itthon jónak, nyugaton alacsonynak számít.

2019. jún. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy a fizetések nem változnak annyira, mint ahogy az árak elszállni látszanak!
2019. jún. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezen országok összes városa közül Kijev magasan a legdrágább, 300k még ott is kényelmes megélhetést jelent, nagyjából olyan, mint Budapesten 500k. Kisinyov például sokkal olcsóbb, ott inkább ilyen 700-800k bhdapesti fizetésnek feleltetném meg, viszont maga a város szerintem rettenetes. Unalmas, csúnya, lerohadt.
2019. jún. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Átszámítva ilyen összegű ottani kereset ott élve?"


Igen. Milyen lenne ottani moldávoknak/ukránoknak 200.000-300.000 forintnyi moldáv lej, illetve ukrán hrivnya tiszta havi fizetés?


Nem feltétlen a fővárosokra értem, kisebb városok tucatjaira és a vidékre gondoltam elsősorban.


Ukrajna többi része is szóba jöhet, de Ukrajna kapcsán inkább a nyugati rész érdekel.

Kárpátaljától, Lviv területen át, Vinnicjai és Zsitomiri területekig.

2019. jún. 28. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Lembergben ezzel az összeggel nagyon jól lehet élni. Én csak nyaralni voltam ott, de legjobb éttermekben is tök olcsón tudtunk enni. Numbeo.com-mal össze lehet vetni, hogy egyes városokban mennyibe kerül a megélhetés.
2019. jún. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!