Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valahonnan régesrégről rémlik,...

Valahonnan régesrégről rémlik, hogy valamelyik osztálytársam ezt énekelte, vagy mondókázta: "Éle-méle mán-ce". Ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Ez szerintem német lehet, én sose tanultam németet; mi lehet ez? Tudnátok hozzá esetleg valami linket, ha ez mondjuk egy dal, vagy bármit tudtok róla? Jelentését akár esetleg, vagy hogy milyen nyelven van?


Előre is köszönöm.



2020. ápr. 12. 21:15
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szerintem egy gyerekdal, nem ez véletlenül?

https://www.youtube.com/watch?v=X4Z5sTpOf0c

2020. ápr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

SZerintem biztos, hogy nem az volt, de ez marhajó!:) Azért köszönöm, hogy megpróbáltad:)

Egyébként szerintem száz százalék, hogy nem tánce volt, hanem mánce, és szerintem jól írtam le fonetikusan; próbáltam már ilyesmiket, és dobott ki mánzé-val, de az se volt ugyanaz. (: Akinek még van ötlete, kérem, írja. :)

2020. ápr. 15. 13:49
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja meg még ilyen szaggatottan is mondta, hogy mán-ce! :)
2020. ápr. 15. 13:50
 4/13 A kérdező kommentje:
*Szal ha valaki leírná, hogy hogy nézhetnek ki német írásmóddal ezek a szavak, tehát, hogy mire kéne rákeresni, akkor attól is örülnék. :):) Vagy ha konkrétan nincsenek ilyen szavak, akkor még mi lehet az, ami nagyon hasonlít, amit hallhattam annak. :)
2020. ápr. 15. 13:52
 5/13 A kérdező kommentje:

Esetleg lehet az a jelentése, hogy:


Ők, én, rajzfilm?:)

Mert a Google fordító nyelvfelismeréskor a manze-ra mangát dob ki, hogy csehül a manze , az magyarul manga; ha meg japánra állítom, és beírom, hogy manga, akkor magyarul azt írja ki, hogy rajzfilm:)


Lehetséges ,hogy ez 1. nem is létező szám; 2. Valójában valami mesének a főcímdala, amit esetleg németórán néztek anno az osztálytársaim?

Vagy valamit akart a translator a román nyelvvel is:) Lehet, hogy vannak annak a mate-emnek Csehországban/Romániában rokonai, és tőle tanulta?:D Vagy valami halandzsa-zene esetleg az egész? Olyan mint a szórakaténusz -vagy ez nemtom mennyire az, de ilyesmire gondolok:D:D:D Volt még valami nagyon brutál mondóka is, amit utálok, és valaki egyszer megtaníttatta velem, pedig kínzás:S:D:D:D

Na ez az a borzadály:S :D

Beletörik az agya az embernek:S:D:D XD

Ekete-pekete cukota pé,

Ábel-pábel noma né,

Csiszli já, csiszli jé,

Pom pó dé.

Szóval, lehet, hogy ez valami ilyesmi volt, énnekem még az is eszembe jutott:D

De nem,elvileg van ebből az ele mele manze -ből mp3 is!! Hát felajánlja a Google; tehát már valszeg volt olyan előttem is , aki rákeresett erre:D Lehet örök rejtély marad:S :D XD

2020. ápr. 15. 22:32
 6/13 A kérdező kommentje:

Most ezt találtam, egy másikra mentem rá:

Ele mele manze, schau mal wie ich tanze:-) |

Majd nézem tovább. :)

2020. ápr. 15. 22:34
 7/13 A kérdező kommentje:

Németről magyarra fordítva ez a következő, akkor lehet, tényleg egy része halandzsa:)


Ele mele manze, nézd, hogyan táncolok

Tehát ez a Google fordító szerint magyarul ez:):):)

Na, akkor tök jó, asszem, ezzel is megvolnék. :) Majd meghallgatom mégegyszer, ami az első linken volt, hátha mégis ez az, mert volt benne tanze is. :):)

2020. ápr. 15. 22:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy van köze hozzá ennek a linkelt dalnak, mert van megegyező rész.
2020. ápr. 15. 22:38
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem , mégsem, csak hasonlít :D
2020. ápr. 15. 22:39
 10/13 A kérdező kommentje:

Abból gondoltam, hogy lehet esetleg

ugyanannak a két változata, mert ez a kettő

-Sieh' mal her wie ich tanze

-Schau mal wie ich tanze

hasonlít egymásra. :)

2020. ápr. 15. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!