Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Más is észrevette, hogy az...

Más is észrevette, hogy az utóbbi időben egyre többször használnak népneveket országnevek helyett?

Figyelt kérdés
Példa: "A németeknél ez meg az van." Ez nekem egy friss szokásnak tűnik, évekkel ezelőtt a legtöbben ezt úgy mondták volna, hogy "Németországban ez meg az van." Az előbbit kimondani nyilván rövidebb, lustaság lenne az oka? Őszintén szólva nekem nem igazán tetszik, főleg ha hivatalos személytől, politikustól hallani.
2020. ápr. 15. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Csak azok mondják, akik az elemi iskolánál nem jutottak feljebb. Ijesztő butaság.
2020. ápr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezzel semmi gond nincs. Az rémes, amikor valaki olaszba' dolgozik...
2020. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na meg amikor a külföldről hazalátogatók mondják: megyünk magyarba. Agyrém.
2020. ápr. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Németek, magyarok, stb. Nem csak Németországban, Magyarországon élnek, tehát ha népnevet mondanak, az tágabb fogalom.
2021. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Németországban sok "bevándorló hátterű" él, az ő szokásaik mások. Pl. a németek szeretnek nyakra-főre kezet fogni. Bizonyos muszlim és zsidó irányzathoz tartozók még kezet sem foghatnak más nemű személlyel, ha az nem az ő irányzatukhoz tartozik. Akár másik muszlimmal vagy zsidóval sem. Ez a Németországban élőkre is vonatkozik. Ma már elég sokan vannak ahhoz, hogy "németeknél"-t és ne "Németországban"-t mondjunk. A sörözést meg sem említem.
2021. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!