Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul tanulók, Ti értitek a...

Angolul tanulók, Ti értitek a brit angolt?

Figyelt kérdés
Én komolyan agyérgörcsöt kapok tőle. Komolyan némelyik úgy beszél, hogy szó szerint fogom a fejem. Csak szerintem borzasztó, rettenet?
2020. ápr. 25. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

CSAK SZERINTED!


A BRITT angol az eredeti! NEm beszélhentek magyaros akcentussal a kedvedért!

2020. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
*BRIT
2020. ápr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Siman ertem. Nehany youtubert nezek, akiknek eleg eros, eszaki brit akcentusa van, ettol fuggetlenul ertem, amit mondanak. Mondjuk lehet egy closed captiont nem tudnek tokeletesen kesziteni a video ala, de a mondanivalot pontosan megertem, el tudnek beszelgetni vele eloben.

A titok annyi, hogy ne konyvbol tanuld az angolt, hanem nezzel, hallgassal sok beszedet igazi emberektol, mert neha koszonoviszonyban sincs a valodi angol (nem csak a brit, az amerikai sem) azzal, amit a konyvben irnak.

Meg mondjuk ha mult heten kezdtel angolt tanulni, akkor nyilvan nehezen erted.

2020. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem csak értem, de kifejezetten szeretem.

Szeptember óta élek Skóciában, és mind a skót angol, mind a brit angol sokkal szimpatikusabb, mint a legtöbb amerikai dialektus.

Annak meg csak még jobban örülök, hogy a helyi barátaim szerint eltünt a beszédemből a "magyarság".

20/L

2020. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A brit azért elég tág. Az angol angolt, sztenderd brit angolt megértem, ugyanolyan jól, mint az amerikait, kivéve ha valami extrém lokális akcentus van. Az ír angolt már nehezebben, de megértem teljesen jól, a vidéki skót angolt viszont nem. Az valami egészen különleges élmény :D . Nézd meg például:


[link]


Mentségünkre szóljon, sok angol anyanyelvű is azt írta, hogy nem érti.


Régen én sem értettem jól a normál brit angolt, de utána sokat hallgattam és megváltozott.

2020. ápr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Én se szeretem a brit angolt, ha nem valami elvetemült dialektusban beszélnek még meg is értem egy 5 perc után. Inkább szeretem az ausztrált vagy az amerikait, könnyebben megérti az ember.
2020. ápr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

1-es: "A BRITT angol az eredeti!"

Ez egy közkeletű tévedés. Az amerikai és a brit angol közötti mai különbségek túlnyomó többsége ugyanis épp a brit angolban alakult ki, Amerika benépesítése, azaz az amerikai és brit angol elválása után. Más szóval, az amerikai angol egy régebbi változata az angolnak, tehát ha valamelyik eredetinek tekinthető, akkor az az amerikai, nem a brit.

2020. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

7. Ez egy tévhit, ami Amerikában terjedt el érthető okokból. A brit angol és az amerikai angol is újkeletű, de a brit így is közelebb áll a középkori angolhoz, itt meg lehet hallgatni és mindenki eldöntheti magának:

[link]

2020. ápr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hogy értem-e, az attól függ, hogy milyen akcentussal beszélnek.


Például ebben a videóban értek mindent, amit a riporter meg a meginterjúvolt szomszédja mond, viszont abból, amit a fő riporteralany mond csak néhány szót értetek:


https://www.youtube.com/watch?v=jsUvcjk8J5c

2020. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8 éve tanulok angolt, pár éve aktívan használom is, felsőfok környékén vagyok, de persze még mindig vannak olyanok, akiket nehezen értek. :D Ha sok brit angolt hallgatsz, simán hozzá tudsz szokni. A "standardhez" legalábbis mindenképpen.
2020. ápr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!