Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elmennél szükséghelyzetben...

Elmennél szükséghelyzetben dolgozni úgy külföldre, hogy alapfokon sem ismered az ország nyelvét, vagy előbb megcsinálnál egy B2-őt?

Figyelt kérdés

Van olyan aki kimegyek úgy, hogy egy szót nem beszél az adott nyelven, aztán ott 1 év alatt megtanul, és jó a munkája is.


Másokat meg alaposan lehúznak pénzzel, és mivel nem beszéli az ország nyelvét nem tud semmit intézni, sem új munkahelyet találni.


Mi a véleményetek?


2020. jún. 15. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha adódna lehetőség és nem hagynék hátra gyereket/beteg szülőket stb... Akkor bevállalnám. Talpraesett vagyok, gyorsan tanulok szerintem megoldanám.
2020. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam angolul csak 4 szót: yes, no, sorry, thank you.

Mégis kimentem Angliába a párom után ( aki már 1 éve kint volt, de ő jól beszélt angolul akkor is) Azzal a reménnyel mentem ki, hogy aki akar az tud dolgozni, talál munkát nyelvtudás nélkül is. Mosogatáshoz, takarításhoz nem várják el az angolt. Hittem ennek a mendemondának. 1 évig szóba sem álltak velem. Volt ahol nyíltan megmondták, hogy a nyelv hiánya miatt nem alkalmaznak. Persze az 1 év munkanélküli időm alatt elmentem iskolába angolt tanulni, de nem ment. Alap angol tudásig eljutottam, és ennyi. Képtelen voltam angolul gondolkodni, egyáltalán beszélni. Szóval tapasztalatból tudom, hogy a nyelvet 1 év alatt nem lehet megtanulni, csak akkor ha valakinek nagyon nagy érzéke van a nyelvtanuláshoz, és az adott nyelvközösségben van, folyamatosan beszélnek hozzá. Nekem ez nem volt meg. 1 év után ott tartottunk, hogy hazamegyek, amikor a párom angol barátja intézett nekem egy irodai takarítást. Még mindig alig beszéltem angolul ( bár kezdtem érteni őket) de az angol barát jótállása értem elég volt, hogy felvegyenek. De még sok évnek kellett eltelnie, hogy elmondhassam, jó munkahelyem van.

Bár még 10 év után is gondjaim vannak az angol nyelvvel ( nem vagyok képes angolul gondolkodni, így lassabban reagálok mindenre, de értem őket, csak éppen a beszélgetést nem erőltetem)

A mindennapi életben már nincs szükségem segítségre, de az elején bizony kellett a tolmács párom személyében. Se bankkártya intézés, se orvosi intézés, se N.I szám igénylés nem ment nekem.

Ma már nem okozna gondot, de 10 éve az volt.

Mai fejjel nem indulnék neki Angliának amíg nem beszélném a nyelvet. Ma ha tanácsot kérnének tőlem ez ügyben, azt mondanám, hogy felejtse el azt a hazugságot, hogy nyelvtudás nélkül takarítónak felvesznek bárkit. Nem igaz. Ott is elvárás valamennyi angol nyelvtudás.

2020. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2


Köszönöm, hogy ezt leírtad!


Én nem is értem, hogy dőlhetnek be ennek a "nyelvtudás nélküli" dolognak. Pl. takarításnál hogyan értik meg a főnököt, ha azt mondja, hogy menjen le a 2. emeletre, és tisztítsa meg az asztalokat? A másik: a munkaszerződést el sem tudja olvasni. Semmi hivatalos ügyet nem tud intézni. Teljesen ki van szolgáltatatva másoknak, a közvetítőnek, aki kiviszi. Ha nem fizetik ki, egy szót nem tud szólni, stb.

2020. jún. 16. 00:26
 4/21 A kérdező kommentje:

#2


Egyébként a párod mit dolgozott ott?

2020. jún. 16. 00:27
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem mennék el úgy.


Nem azért már, de én ha csak két napra mentem akármilyen országba turistáskodni, akkor is az volt a minimum, hogy előző héten esténként átlapoztam valami nyelvkönyvet. És bizony van némi haszna, ha legalább annyit tudsz, hogy csak rádköszöntek, az időt kérdezik, vagy a jegyedet kérik... Vagy legalább oda tudsz nyomni egy köszönömöt, ha előreengednek az ajtón. Idősebbek nem beszélnek ám angolul Európában sem, és az alapvető feliratok sem angolul leszek az utcán.

2020. jún. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Azért ez nagyon durván függ attól is,hogy milyen ország
2020. jún. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Tobb millioan indulnak el minden evben uj eletert a nagy vilagba. Orszagfuggo is. Ha besz@ri vagy, nem fog sikerulni. Ha nyilt, pozitiv, jo indulatu, normalis ember vagy, akkor igen, de egy ev nem eleg akarmelyik nyelv megtanulasahoz, csak a makogasahoz.
2020. jún. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

7-es teljesen igazad van és egyet is értek de hozzátéve,hogy nagyon nem mindegy ki honnan és hová

Pl magyarként Németországba vagy Ausztria teljesen okés de mondjuk nem EU-s országból való egy Svájcban rendesen be tudja cumizni

2020. jún. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#8, nem igaz. En megtettem, Tengerentulra, tul hosszu leirni.

Magyarorszag, EU? Regen nem jar a fejembe, nem is vagyom meg csak a kornyekukre sem menni.

2020. jún. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Melyik tengerentúl?

Van egy pár :D

2020. jún. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!