Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Bolgár és orosz mennyire...

Bolgár és orosz mennyire hasonlítanak?A bolgár kb egy orosz dialektus?

Figyelt kérdés
2020. júl. 13. 18:41
1 2
 1/14 Mansour ***** válasza:
100%
Nem. Nagyon nem. A bolgár inkább a többi délszláv nyelvhez áll közel, bár van benne sok olyan jelenség, ami azoktól is eltér (ugyanakkor meg közös a románnal és az albánnal, de ez más téma). Az orosszal inkább olyan kapcsolata van, hogy az orosz sok mindent átvett az egyházi szláv nyelvből, ami meg ugye óbolgár alapú...
2020. júl. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi

Ez meglepett mert én úgy hallottam,hogy akik Bulgáriába járnak ki azok oroszul beszélnek mert szinte ugyanaz a 2 nyelv

2020. júl. 13. 18:51
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bulgáriában orosszal nagyon alapdologkat meg lehet beszélni, mert ott is sokáig kötelezö nyelv volt az orosz, meg valamennyire hasonlítanak szavak, de bevásárláson túl nem igazán elég.
2020. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ja így értem

Szóval nem azért könnyű orosszal boldogulni mert annyira hasonlít a 2 nyelv hanem mert nagyon sokan tudnak oroszul?


Te voltál már Bulgáriában?

2020. júl. 13. 18:57
 5/14 anonim ***** válasza:
IGen, de régebben.
2020. júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mikor voltál?Miket tapasztaltál ott?Beszéltél bolgárokkal?Milyennek láttad az országot?
2020. júl. 13. 19:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint 10 éve voltam ott, szervezett oda-vissza út volt, illetve a szállást is ök rendezték, családoknál voltunk elszállásolva.

Nagyrészt Várnában voltam, az emberek nagyon barátságosak, segítökészek voltak, volt, akivel beszélgettünk is, ha valamit nem értettünk, nagyon igyekeztek segíteni.

Az ország - az a rész legalább is, amit láttam - nagyon szép, de elég szegény a többség.

Németül majdnem minden nagyobb üzletben megértettek, de orosszal is el lehet boldogulni, az ottaniak hozzáállása miatt.

2020. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mansour ***** válasza:

Igen, a szocializmus idejében ugye kötelező volt az orosz, és nekik nem is volt annyira idegen, mint nekünk, így az idősebb korosztály emiatt ismeri valamilyen szinten az oroszt. Amúgy meg a bolgárok hagyományosan oroszbarátok, és az úgymond nemzeti értelmiség körében divat is oroszt tanulni.

De ha akad olyan bolgár, aki egyáltalán nem tanult oroszt, az az orosz beszédből egy-két ismerős szón kívül nemigen értene meg többet. A szerb-horvátból már valamivel többet, de az összetettebb mondatokat abból sem.

2020. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt két kollégám, az egyik orosz volt a másik bolgár, tudtak beszélgetni, a bolgárok között rengetegen tudnak oroszul, főleg a középkorúak, de a két nyelv teljesen külömbözik. A semminél azért több az Orosz is.
2020. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9-es azta ez nagyon meglepett

Én abban a hitben voltam,hogy a bolgár kb olyan mint a fehérorosz vagy ukrán

2020. júl. 13. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!