Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Ahhoz, hogy értékesebb legyek a munkaeropiacon. Érdekel az olasz, spanyol, svéd, lengyel, Koreai és a hindi
2020. júl. 16. 20:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, hogy sok latin amcsi paraszt és mexikói drogos beszéli a spanyolt. Az üzleti életben Olaszország egymagában többet ér, mint Spanyolország és Dél-Amerika együttvéve. Magyarországnak amúgyis Olaszország a második legnagyobb külkereskedelmi partnere Németország után. A spanyolokhoz nem sok közünk van. Elhanyagolható a spanyol nyelv, hacsak nem akarsz spanyol nyelvű országban vagy USA-ban élni. Egyetlen Dél-Amerikai ország jelentős, az pedig Brazília, de ott portugálul beszélnek. Na ezt viszont nem hülyeség megtanulni. Magyarországon kevesen beszélik, ám az előrejelzések szerint Brazília gazdasága egyre erősebb lesz. Törökországnak, Indiának és Kínának is hasonlókat jósolnak. A mandarin szerintem is megéri és a hindiről is elhiszem. A törökben nem vagyok olyan biztos, de még mindig több értelmét látom, mint a spanyolnak. Svédország az egyik legjobb életszínvonalat biztosító ország a világon. A magyar munkaerőpiacon is sokat érhet az angol - svéd kombó.

Japánnal nem vesződnék. Szerintem ki fog halni ez a nép, ha így folytatja. Már gazdaságilag sem olyan erősek, mint voltak.

Koreai nyelvvel meg lehet csípni 1-2 jól fizető állást. Ismerek is rá példát. De szerintem Kína dinamikusabban fejlődik és hazánknak több a kapcsolata vele, mint Koreával.

A lengyelt és hanyagolnám, akárcsak a többi szláv nyelvet.

2020. júl. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem leginkább az ázsiai nyelvek és német,olasz,francia ha már az angol megy :)


Nevessetek ki de a spanyolnak én is csak akkor látom értelmét ha Spanyolországban akarsz élni és/vagy ott van házad.


Bármiféle rosszindulat nélkül de a latino országok közül egyedül Spanyolország ér vmit.

Chile kb olyasmi lehet mint Magyarország,Kolumbia még elmegy,a többi dél-amerikai és közép-amerikai ország meg kb a shithole country kategória.

Argentínát sokan mondják jónak de én ezerszer inkább élnék Magyarországon ami sokat elmond,Uruguayban meg kb magyar fizukhoz vannak norvég árak.

2020. júl. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!