Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szerb nyelvben létezik a...

A szerb nyelvben létezik a magyarok ellen is olyan derogatív kifejezés, mint kb. minden más szomszédjuk ellen?

Figyelt kérdés
A horvátokat usztasának hívják, a bosnyákokat balijának, az albánokat siptárnak, mind nagyon sértő és negatív. Vajon ránk is van egy "kedves" szavuk? :D

2020. júl. 17. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Albánokkal mi bajuk van?

Mafia miatt utálják őket?

2020. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszovó.
2020. júl. 17. 15:57
 3/11 Mansour ***** válasza:
80%

A "šiptar" az albánok önelnevezéséből származik, így nem igazán értem, hogy miért olyan sértő, de mindegy... A usztasa a horvátok 2. vh előtti fasiszta szervezetére utal, egyébként annyit jelent, hogy felkelő. Ilyen alapon ránk meg mondhatnák, hogy nyilasok, szerbül gondolom "njilaši" lenne. :)

Egyébként létező derogatív kifejezésről nem tudok, igaz nem ismerem túl jól a szerb nyelvet.

2020. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
'41-ben a magyar katonák kezdetben minden szerbet csetniknek neveztek.
2020. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as, teljesen jogos amit mondasz a šiptar szóról és tudom, hogy az albán shqiptar (vagy valami ilyesmi) névből jön. A wiktionaryn láttam, hogy derogatív szónak számít, magam se értem, miért: [link]
2020. júl. 17. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szerbiai vagyok, nem tudok róla, hogy lenne. De ha tévedek, javítson ki aki ismer.
2020. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kellemes meglepetés :)
2020. júl. 18. 13:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is itt élek, napi szinzen kapcsolatban vagyok velük. Eddig nem találkoztam a magyarokra vonatkozó kifejezésékkel.
2020. júl. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Gembeš-nek (ejtsd: gembes) gúnyolják a magyarokat, Gömbös Gyula egykori magyar miniszterelnökről neveztek el. Manapság ez az elnevezés nem olyan gyakori, de elvétve mondják...
2020. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bár csak részben a kérdéshez kapcsolódik, de én ukránok, oroszok, belaruszok, litvánok között tudok ilyeneket.


Oroszok az ukránokra lenézően a хохол kifejezést használják. Az ukránok az oroszokra a москал, кацап, ватник kifejezéseket.


A belaruszokra szokták mondani, hogy бульбаш. A litvánokra meg, hogy лабусы, лабасы.


Oroszul még a kaukázusiakra szokták mondani, hogy хач а közép-ázsiaikra (de a kaukázusiakra is) szokták mondani, hogy чурка, чурбан.


Még egy érdekesség: úgy tudom, a Bivalybаsznád, Mucsaröcsöge szerb megfelelője a Пичковац/Pičkovac.

Oroszul meg Мухосранск, ritkábban használatos a Зажопинск.

2021. márc. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!