Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki magyar, és beszél...

Ha valaki magyar, és beszél magyarul, de 5 éves kora óta kint él Angliában, akkor angolul gondolkodik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
szerintem igen
2011. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
ja,attol függ most hany eves :-)
2011. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bánomisén ***** válasza:
85%
Igen. Felnőttek agya is átáll az idegen nyelven való gondolkodásra egy idő után, ha nem használják az anyanyelvüket, egy gyereké meg pláne.
2011. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
most 27 éves
2011. nov. 2. 22:09
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
akkor biztos,hogy angolul gondolkodik!
2011. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában igen. Én is kétnyelvű környezetben élek, és van amikor nem magyarul gondolkodom :-)
2011. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 ttiittaa ***** válasza:
100%
Ha én most elkezdek vkivel angolul beszélgetmi, akkor is 10 perc elteltével angolul gondolkodok :-)
2011. nov. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha ő hazajön Magyarországra, és körülötte mindenki magyarul beszél, akkor magyarul gondolkodik?
2011. nov. 3. 07:23
 9/13 ava87 ***** válasza:
100%

Az egyik rokonom Németországban él, felnőttként került oda, de körülötte senki sem magyar. Ott él már kb. 5 éve. Évente talán egyszer jön haza, azt sem mindig. Tőle kérdeztem, hogy amikor ott van, dolgozik, vagy a napi dolgait intézi, akkor magyarul, vagy németül gondolkodik-e, és mondta, hogy rendszerint németül. Pl. a bevásárlólistát is németül írja. Ha hazajön, átvált magyarra, de ha kint van, akkor gondolatban is a németet használja.

Úgyhogy gondolom, ha valaki kisgyerekkora óta Angliában él, akkor angolul is gondolkodik.

2011. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen környezetben vagy. Ha túlnyomórészt angolban, akkor angol a gondolkodásmódod, mert erre van szükséged. De elképzelhető viszonylag egyensúlyos helyzet is (pl magyarul a családban, baráti társaságban), ekkor egy idő után kialakul egy olyan helyzet, hogy a gondolkodásmód a körülményektől függ. Magyarnak magyar gondolkodással válaszolsz, angolnak angollal. Voltak olyan külföldi ismerőseim, akik tudatosan erre törekedtek a gyerekükkel és remekül működött.
2011. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!