Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Dél-Afrikában csak az angol...

Dél-Afrikában csak az angol számít már már?A többi nyelvnek semmi jelentősége?

Figyelt kérdés
2020. júl. 31. 04:32
 1/10 anonim ***** válasza:
de van, főleg vidéken
2020. júl. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1

Az ilyen afrikaans,zulu is számítanak?

Nem az van,hogy teljesen átvette a helyüket az angol?

2020. júl. 31. 07:02
 3/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
62%

A wiki szerint egyáltalán nem elterjedt az angol annyira:


[link]

2020. júl. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mansour ***** válasza:

Az angol és az afrikaans fő nyelvként egyformán elterjedt, az afrikaans inkább az ország nyugati felén, az angol inkább a keletin. De helyi eltérések vannak, pl. Fokváros angol többségű, Pretoria pedig afrikaans, pedig inkább keleten van. Az angol tudás meg műveltségtől is függ. Mondjuk az üzleti életben, vagy diplomához kötött munkák esetében szerintem elvárás a magas szintű angol tudás. De el tudom képzelni, hogy abszolút afrikaans többségű területeken ilyen munkákhoz sem kell feltétlenül magas szintű angol tudás.

De az afrikai eredetű lakosság nagy része valamilyen helyi afrikai nyelvet beszél anyanyelveként, és csak második nyelvként az angolt vagy az afrikaanst, vagy esetleg mindkettőt. A zulu, xhosa, és egyéb helyi nyelvek csak azokon a területeken számítanak, ahol ezeket beszélik, és ott is csak a hétköznapi érintkezés nyelveként.

2020. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4

Afrikaans nyelvet beszélik a feketék is? :O

2020. júl. 31. 16:37
 6/10 Mansour ***** válasza:
Hát akik olyan területen élnek, ahol erős afrikaans többség van, azok kénytelenek valamilyen szinten megtanulni. Lehet, hogy valaki ideológiai megfontolásból nem hajlandó használni, de szerintem ez ritka, a gyakorlati szempontok győznek inkább.
2020. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6

Szóval pl az ország nyugati részén általában mindenki tud afrikaansul vmilyen szinten?


Amúgy te vmi MTA nyelvész vagy?Félelmetes,hogy minden kicseszett nyelvhez hozzá tudsz szólni itt :D

Én meg erőlködök egy némettel :D

2020. júl. 31. 17:17
 8/10 Mansour ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy felmérések szerint az ország nyugati harmadában az afrikaanst otthon (tehát anyanyelvként) beszélők aránya 80-100% között van (és ebben benne van Fokváros is, ahol az angol anyanyelvűek vannak többségben!), szerintem alig lehet olyan ember, aki legalább valamilyen szinten ne ismerné az afrikaanst.


Dehogy vagyok nyelvész! Csak én a sportrovat helyett inkább nyelvekről szeretek olvasni...

2020. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A volt gyarmatokon akár évszázadokig megmarad az első hivatalos nyelv és a benszülött nyelv keveréke. Mauritiuson pl, ahol már 1832 óta az angol a hivatalos nyelv, a lakosság többsége pedig indiai, az emberek döntő többsége kreolul beszél, ami a francia és az Indiai óceán őslakosságának a keveréknyelve. Olyannyira, hogy a gyerekek az iskolában tanulják meg az ország államnyelvét, mintha nemzeti kisebbség lennének. 8-10 éves gyerekek erősen törve beszélik az angolt.
2020. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyre erősödik az angol dominanciája a többi nyelvvel szemben, az afrikaans - nyilvánvaló okokból kifolyólag - eléggé visszaszorult az elmúlt 25 évben: nagyjából a kétezres évek közepéig szinte minden állami intézmény, az utcanévtáblák és egyéb táblák is kétnyelvűek voltak, mára azonban még az erőteljesen afrikaans nyelvű Pretoriaban is alig látni feliratot ezen a nyelven. Az angol anyanyelvű, ötven alatti fehérek sem nagyon tudnak már afrikaansul, még Fokvárosban sem, ahol a vezetékneveik alapján jelentős részük afrikaner felmenőkkel rendelkezik.
2020. aug. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!