Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol nyelvterületeken a...

Angol nyelvterületeken a bűnözőknek is kijár a Mister, itt az úr még sokszor a politikai ellenfeleknek sem, ez miért van?

Figyelt kérdés
Pl. Mr. Smithként emlegetik a gyanúsítottat a hírekben. Itt meg a miniszter pl. Kovács János Kovács úr, vagy miniszter úr helyett.
2020. aug. 9. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Ez angol nyelvi sajátosság, mivel a bizalmasabb, tegező forma idővel kikopott a nyelvből. Illetve manapság csak archaizálásképp használják régies nyelvezetű szövegekben.

Szóval gyakorlatilag ez a távolságtartó, magázó forma az alap nemtől, kortól, pozíciótól függetlenül, és ettől való eltérés a családtagok, barátok között a közvetlenebb beszéd. De ez meg ugye konkrét tegező forma híján leginkább a megszólításban és a fogalmazásmódban nyilvánul meg.

2020. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Ax angol sem mondja mar, hogy Mr, ha teljes nev van kiirva. John Smith, Jane Smith vagy Mr Smith vagy Ms Smith.

Mr/Ms a nem megkulonboztetesert van.

2020. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ilyet nem is állítottam, a magyarban sem szokás.
2020. aug. 9. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:

“ meg a miniszter pl. Kovács János Kovács úr, vagy miniszter úr helyett.“


Ugorj neki mégegyszer, mert, hogy mit akarsz, igy érthetetlen.

2020. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bár szerintem még vesszőhibát sem követtem el, átfogalmazom egy kicsit: Itt meg pl. az egyik miniszter Kovács úr, vagy miniszter úr helyett csak Kovács János.
2020. aug. 9. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!