Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nehéz az orosz nyelv?

Nehéz az orosz nyelv?

Figyelt kérdés

Most megyek egyetemre, és arra gondoltam, a diplomához szükséges nyelvvizsgát oroszból teszem le. Meg lehet 3 év alatt középszinten tanulni? A szerbbel / horváttal már vannak tapasztalataim régebbről, amit nem tartok különösebben nehéznek, és úgy hallottam, az orosz nyelvtana is alapvetően hasonló.


Olyasmi érdekelne, mint a kiejtés, nyelvtan szabálytalanságai, idióma (sajátságos kifejezés) mennyi van benne, stb. stb.


2010. aug. 6. 11:14
1 2
 1/14 d,jpt L ***** válasza:
90%
Szerintem az orosz az egyik legkönnyebben megtanulható nyelv. Nincs túl sok alapszó, könnyű a nyelvtan. A cirill-betű miatt eleinte nehézkes, a kiejtés is idegen tőlünk- magyaroktól. De meg lehet tanulni!
2010. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Hát van himnem, nőnem, semleges nem

1szám 3.személyben Ő =(on, ana, ano)

Asszem a tárgyak a semlegesek, meg a zsiráf, szal talán az állatok is, bá az már nem biztos :)


Többesszámba Ők = any, ott már nincs ilyen 3 féle hülyeség


Suliba tanultuk régen, franc se emlékszik már rá, de könnyebb volt mint az angol, az biztos.

2010. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
14%
Nem tudok oroszul, de a németben is 3 nem van egyesszámban (der, die, das) , többesszámban pedig csak 1 (die) :)
2010. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
'ja nye znaju'
2010. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég dióhéjban foglaltátok össze:D

Szerintem, ha szereted, akkor bátran. Én nem tudok, de tanul(gat)ok folyamatosan itthon. A cirill írás sosem okozott gondot, a ragozás már inkább. A főnévragozásba bele kell rázódni, engem az igék zavarnak inkább, mert több féle ragozás van, na meg persze a kétalakúságuk. Ezenkívül arra is rájöttem, hogy ha az időt kérdezik tőlem, inkább megmutatom az órámat:D

2010. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

"Nem tudok oroszul, de a németben is 3 nem van egyesszámban (der, die, das) , többesszámban pedig csak 1 (die) :)


"


Bocs, de ezt most ki kérdezte? Most mindenki írja le a nyelvet, amit ismer, hogy mik vannak benne?

2010. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Igazad van, utolsó, a svédben két nem van: hímnem és semlegesnem :D
2010. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kösz, hogy elmondtad:D Légyszi írjon már mindenki ide valami baromira nem a kérdéshez kapcsolódót!:D

A szuahéliben meg 16 nem van.

2010. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na, úgy döntöttem, inkább folytatom a szerbet / horvátot. Talán az orosz többet érne, de én valamiért nem barátkoztam meg vele néhány napos ismerkedés után (hozzáteszem, ez előtt se nagyon bírtam)


Amúgy a cirill könnyű szerintem is, a betűket nagyon hamar meg lehet tanulni, aztán meg gyakorolni kell. Én anno amikor már nagyon belejöttem, hajlamos voltam a latin betűs feliratokban is a C-t sz-nek olvasni :))


A névszóragozást amúgy én éppen, hogy szeretem (mazo? :). A magyarban is van 22-féle eset, az a hat semmiség ehhez képest.

2010. aug. 7. 11:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A szerb és a horvát sokat segít, még a kevés tapasztalat is. Különösen, ha tudtál szerbül olvasni, cirill betűkkel. Szláv nyelv mind a három, sok a hasonlóság egyébként is.
2010. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!