Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Figyelt kérdés

Milyen nehéz a lengyel nyelv?

Szeretnék megtanulni lengyelül és szeretném megkérdezni tőletek hogy szerintetek ez milyen nehéz nyelv?

Nektek hogy tetszik a lengyel nyelv?

Azt mondják hogy ez a legszebb szláv nyelv..szerintetek?


2011. aug. 22. 09:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, tanultál már szláv nyelvet? Ha nem, nehéz lesz, alapvetően nem nehezek, csak totál más a logikájuk, mint az indoeurópainak.


A lengyel hogy szép... háááát figy én szeretem a szláv nyelveket de sztem két nyelv van a világon ami földönkívüli eredetű mert még a nemzete tagjai se tudják kiejteni: a lengyel és a holland :D Szépnek nem mondanám, a lengyel a leginkább mássalhangzó-torlódásos, krahácsoló nyelv, az orosz sokkal lágyabb. De attól még szeretem a lengyel nyelvet is csak nem éppen azért, mert olyan jól hangzik, hanem mert a lengyelek jó fejek :D

2011. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, na ebből az jön le, mintha nekem a ruszki lenne a kedvenc szláv nyelvem... pedig nem az, sztem a horvát a legszebb az összes közül :P
2011. aug. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Úgy tudom, a legnehezebb szláv nyelv.
2011. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Az elsőhöz annyit, hogy a lengyel is indoeurópai nyelv, szemben a magyarral, ami nem az.


Mennyire nehéz megtanulni? Nekem sikerült, és még több tízezer magyarnak is. A folyamatot felgyorsíthatja, ha abban a közegben élsz. A könyvek önmagukban nem elegendőek. A jövőre nézve is jó befektetés ennek a nyelvnek az ismerete. Nagyobb eséllyel találsz vele jól fizető munkát, mint az angollal vagy a némettel, amit már minden sarkon oktatnak. Mellesleg a német nehezebbnek tűnik nekem mint a lengyel.

2011. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
pedig a német nem nehéz...ezek szerint a lengyel nagyon könnyű...
2011. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
10%
10:51 te nagyon okos, a lengyel nem indoeurópai nyelv, hanem szláv!!! Francia spanyol angol ezek az indoeurópaiak
2011. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Tájékozódj, mielőtt kioktatsz. Sajnos nincs igazad. A lengyel is indoeurópai nyelv, a szláv alcsoporthoz tartozik. Nehéz a tévedést beismerni, vajon neked sikerül-e?
2011. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%
hu inkább nem ismerem be
2011. aug. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Indo-európai

2011. aug. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez most kb. olyan, mintha azt mondaná, hogy a hörcsög nem emlős, hanem rágcsáló:D
2011. aug. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!