Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet 2 magyar, angol...

Hogyan lehet 2 magyar, angol akcentusa között ekkora különbség?

Figyelt kérdés

Nézzétek meg a videót, egy-egy magyar szurkoló nyilatkozik 0:08-tól és 0:28-tól. https://www.youtube.com/watch?v=Pdedf9Dnhk8

Hihetetlen mennyire nagy a különbség az akcentusaik között a második pali javára. Előbbi erőltetve igazi hunglish-an nyilatkozik utóbbi meg annyira lazán, mint a többi skadnináv/benelux ember, akiknél az angol oktatás nagyon fiatalon jó színvonalon zajlik. Én 27 vagyok iszonyatos szenvedések árán megszültem egy középfokú papírt a diplomához, de a mai napig csak motyogok alig tudok beszélni, gyér a szókincsem és ha már itt tartunk azt is megkérdezem, hogy Debrecen-ben hol van a legjobb oktatás, amivel olyan gördülékenyen beszélhetnék mint a 2. fickó? Köszi.



2020. okt. 3. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallásfüggő. Elvileg akinek jó a zenei hallása, az az akcentusokat is könnyen felveszi.
2020. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is lehet. pl. Más rendszerben tanultak, más módon, az egyiknek jobb tanára volt, több hangsúlyt fektettek a kiejtésre stb. Az egyik többet gyakorolt, mint a másik, magasabb szintű a nyelvtudása. Az egyik külföldiekkel beszélget napi szinten, mondjuk a munkája miatt, a másik nem. Az egyik élt kint külföldön, a másik nem. Az egyiknek jobb a hallása. stb.
2020. okt. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs 2 ugyanolyan ember a földön!?
2020. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azért a kérdésem második feléről se feledkezzetek meg! Én hogy tudnék eljutni ilyen szintre miközben 15 éve szenvedek az angollal elfogyasztva egy tucat nyelvtanárt és iskolát?
2020. okt. 3. 21:29
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor lesz jobb ha használod .Nem iskolában, tanárral, hanem az életben. Munkahelyen vagy társaságban.

Régebben volt egy oldal, mindenféle nemzetiségű ember bármilyen nyelv tanulásához felregisztrálhatott hogy beszélgető partnert találjon.

Talán skype-on működtethetett is jól anno.

Akár ilyesmi is lehet jó neked.

Egyébként napközben hallgass angol híreket vagy próbálj angol nyelv angol felirattal filmet nézni. Nagyon sokat számít, hogy megszokod hogy nem kell szavanként koncentrálni arra ,hogy mit is hallassz.

2020. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a gyerekek füle kb. 3 éves korukig érzékenyebb a fonémák közötti különbségekre, utána ez már beszűkül azokra a beszédhangokra, amik az általuk beszélt nyelv(ek)ben jelen vannak. Szóval felnőttkorban már szinte esélytelen olyan szinten megtanulni a kiejtést, mint egy olyan ember, akinek kisbabakorától fogva jelen van az idegen nyelv az életében. Legfeljebb csak megközelíteni lehet.
2020. okt. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

Igaz hogy a második szurkolónak jobb a kiejtése de azon is eléggé hallatszik a magyar akcentus.

Magamtól tanultam meg angolul csak dalszövegek alapján és utána mentem el egy 6 hónapos alapszintű tanfolyamra, ahol a tanár nem hitte el hogy autodidakta módon lett majdnem tökéletes kiejtésem. Pedig nincs zenei hallásom és nem is beszéltem angolul senkivel, csak addig ismételtem újra és újra az angol nyelvű számok szövegeit amíg megegyezett az eredetivel.

Próbáld meg ezt a módszert hátha segít.

2020. okt. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A hangkepzo szervek 'lehetőségei' úgy 6-8 éves kor kozott nagyon beszukulnek, szoval ha utána kezd valaki nyelvet tanulni, semmi esélye akcentus nelkul beszélni, maximum egy olyan szintre tud eljutni, hogy nehezebben veszik észre az akcentusat, de az mindig ott lesz. A magyar akcentus pedig kulonosen észrevehető marad, pláne magyarok számára. Például én angolul nagyon kisgyerekkent tanultam meg, ezert teljesen akcentusmentesen használom, és csak maga a nyelvhasznalat árul el, míg törökül például felnőttkent tanultam meg, és hiába sima a beszédem, ott mindig lesz akcentusom, meg évek múltán is van.
2020. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nagy különbség nincs kettejük akcentusa között, mindkettő csúnyán hunglish. Az igaz, hogy a második kicsit gördülékenyebben beszél, de attól még nyelvtanilag és kiejtésileg sem áll az első fölött. Lehet, ha magyarul nyilatkoztak volna, akkor is a második kicsit gördülékenyebben beszélt volna, mert az első esetleg meg volt illetődve a kamera miatt.
2020. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja a 9-es. A másodiknak is borzasztó az angol kiejtése, szimplán magabiztosabban beszél (hibásan).
2020. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!