Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olasz és a latin nyelv...

Az olasz és a latin nyelv mennyire hasonlítanak?

Figyelt kérdés
Az olasz nyelvet nevezik újlatinnak is. Vagyis aki az olaszt jól beszéli, az könnyen megtanulhat latinul? Nem az élőlények tudományos nevére gondolok (mert azok gyakran csak "latinosított" szavak), hanem a ténylegesen beszélt nyelvre.

2020. okt. 19. 04:47
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
A latin holt nyelv.
2020. okt. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
A kiejtés erősen eltér, de az olaszok nagyából megértik a latint. Lehet írni olyan szöveget, amely mindkét nyelven értelmes, de elmondva azért más. Találkoztam egész verssel is.
2020. okt. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Egy görög könnyebben tanulja meg az ógörögöt, mint az olasz a latint. A latin tele van ragozásokkal, archaikus elemekkel, amelyek már rég kihaltak a beszélt latinból, amelyből az olasz kifejlődött.
2020. okt. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Biztosan könnyebben tanulja meg az, aki jó olaszból, mint pl. az, aki angolul tanult előtte. Olaszban is sok ragozás van. Én spanyolul tanultam angol után. Hát, szenvedtem rendesen az igeragozással. És kb. ugyanazok az igeidők vannak olaszban is.

A latin biztosan még bonyolultabb. De egy olaszosnak lesz benne ismerős. Vagy több ismerős rész, mint egy angolosnak, ahol semmi ragozás nincs.

2020. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem az olasz nyelvet nevezik újlatinnak, hanem a latinból kialakult összes utódnyelvet, pl. olasz, francia, spanyol, portugál, katalán, román, stb. Tény, hogy ezek közül az olasz áll legközelebb a latinhoz, de azért messze nem annyira, hogy könnyedén tudjon egy olasz anyanyelvű latin nyelvű szöveget olvasni, pláne írni.
2020. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 19. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Latinul folyékonyan beszélő, olaszul nem tudó mesélte, hogy bár kiröhögték az olaszok, de megértették. Mint mi az ókori magyar nyelvemkékeinket.
2020. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

itt egy link egy nyelvész professzor csinálta aki olasz.

Szerintem pont kérdéseidre add választ.

https://www.youtube.com/watch?v=8SeRkjYPmiQ

2020. okt. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!