Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A franciák milyen alapon...

A franciák milyen alapon váják el másoktól, hogy megtanuljanak franciául, ahelyett, hogy ők megtanulnának rendesen angolul?

Figyelt kérdés
Értem én hogy büszkeség meg minden, de ha azt vesszük, a németet, az oroszt pl. tübben beszélik Európában, az ő esetükben mégsem tapasztaltam ezt a fajta hozzáállást. (Ezt nagyjából arra a 40-50 németre és oroszra alapozom, akiket ismerek.) Ennyire egoisták, öntudatosak lennének?

2020. okt. 24. 23:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Most majd lesz miért gyerekeknek megtanulniuk angolul, mivel a franciáknál megszüntetik a magántanulóságot, csak egészségügyi okok miatt lehet majd. Angoloknál pedig marad.
2020. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
27%

2.es:

"A gloire francais ..."

La gloire française - ha már franciául akarjuk mondani...

2020. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
62%

Tudod, azok a népek, amik olyan nagyon büszkék a nyelvtanulási képességeikre, előbb-utóbb összeszerelő-üzemként is végezték.


Azt már nem tanítják angolórán, németórán, hogy kell hajómotort építeni, vagy épp eladni kétezer mozdonyt Argentínában. Hogyan kell tányért mosogatni a londoni kajáldákban, meg körmondatban hátsót nyalni a német barkácsáruházban, azt tanítják...


Oroszország meg nem a pityeri értelmiségből áll, tipikusan az a nép, ami nem tud egy kukkot se mást, de másik 120 belső és utódállami nemzettől elvárja, hogy szvábodná gávárját, amikor beállítják őket a Liaz-futószalag mellé.

2020. okt. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!