Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki kevés angoltudással...

Ha valaki kevés angoltudással kiköltözik mondjuk az USA-ba, annak mennyi időbe telik rendesen elsajátítani a nyelvet?

Figyelt kérdés
17 éves fiúról van szó, nagyjából az angol alapok megvannak.

2018. febr. 10. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Gyakorlatilag három hónapot lehetsz kint minden gond nélkül, de a vízum nélkül nem jutthatol ki, és a vizum igénylésekor kiszurnak, hogy ki vagy, miért mégy oda, ugyanis kérdezgetnek majd, és ha egyszer visszautasítottak azután már nincs sok esélyed kimenni, de próbálj kimenni Angliába, ott még ellehet lenni, de anyagilag sokba kerül majd, de hamar, már az első héten kiderül, hogy hogyan megy a nyelv elsajátítása, ennek függvényében érdemes maradnod ott.....
2018. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Az USAban le se sz*rnak, ha nem tudsz angolul, ez nem Európa sokféle nyelvvel. Még ha esetleg a spanyol vagy kínai menne találnál magadnak közösséget, de oda minimum társalgási szintű angol kell.
2018. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

En ugy jottem ki hogy megertettem magam angolul meg ertettem mit mondanak. Nincs meg fel eve hogy kint vagyok de mar kicsit jobban megy, bar nem vagyok perfekt, ahhoz eleg volt a nyelvtudas hogy munkat talaljak es egy uzletben dolgozom ahol emberekkel kell beszelni.

Telefonon neha nem ertem mit mondanak mert nehany embert nehez megerteni de aki tisztan beszel azzal nincs gond.

Te fiatal vagy, ugy konnyebben megy a tanulas.

2018. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CFB válasza:

Én pont ma vagyok kint 6 hónapja. Én 2 évig tanultam angolul, mielőtt kijöttem, és nem igazán tanultam szavakat. Megértettek engem, de sosem tudtam hossza szólni a témához vagy ilyesmi.

Kb 2 vagy 3 hónap volt, mire felvettem az itteni "stílust".

Az emberek minimum fele színes bőrű, ők más stílusban beszélnek, ha nem szoksz hozzá, nem érted őket. (Pl befogadó családom apukája színes bőrű, felesége fehér bőrű. Nagyon ritkán, de elodőforful, hogy a feleség nem érti a férjét). Ha az apuka nem direkt szórakozik, és nem akarja, hogy negértsem, szlenget használ, gyorsan beszél, és nem artikulál.:D

A töri könyv nem a puszipajtásom, még mindig le kell fordítanom belőle szavakat, ha olvasom. De ez ritkán, de a magyar nyelvű töri órákon is előfordul.

Barátaim ritkán még magyarázzák 1-2 szó jelentését, de már jól megvagyok.:)

(1 hét múlva megyek haza)

2018. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!