Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elhiszitek, hogy meg lehet...

Elhiszitek, hogy meg lehet tanulni egy nyelvet gyakorlatilag tanulás nélkül pl. videojátékokból?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam egy srácról, aki így (plusz némi chat segítségével) szerzett állítólag felsőfokú nyelvvizsgát (gondolom online). Régebben egy másik srác a Cartoon Network-öt nézte, így ragadt rá...
2020. okt. 26. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokút? Kizárt.
2020. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Régebben hir volt, hogy egy kisgyerek megtanult angolul a rajzfilmekből
2020. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Te mindent elhiszel, amit random ember mond neked? :)))


KIZÁRT egy felsőfokú nyelvvizsga, de még egy közép is!


Angliában mosogatni, meg takarítani - na ehhez kábé elég lehet... :-DDD

2020. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2020. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd kissrác (5 éves) szegény folyamatosan ilyen hülye videójátékokkal játszik az udvaron is... De azon kívül, hogy ó-máj-gád és hasonló kiabálások - kábé semmit nem tud angolul.

Szóval ennyit a fjordokról....

2020. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. okt. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Felsőfokút szerintem nem.

Én az iskolában németül tanultam, angolul csak játékokból, úgy hogy végig ott volt mellettem a szótár és abból nézegettem a szavakat. Később egyetemen mivel a diploma megszerzéséhez kellett egy angol középfokú nyelvvizsga is, ezért kénytelen voltam komolyabban is megtanulni angolul. Kitöltöttem egy teszt vizsga lapot, 58%-os lett. Ennyit értem el a játékokból tanulással. Utána még kicsit a különböző szerkezeteket áttanulmányoztam, és mentem nyelvvizsgázni. Szerencsére elsőre meglett. Olyanokat a mai napig nem tudok, hogy hány igeidő van, meg hogy hogyan hívják ezeket, de úgy érzem a különböző kifejezések, szerkezetek jelentését.

2020. okt. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Olyanokat a mai napig nem tudok, hogy hány igeidő van, meg hogy hogyan hívják ezeket"

És így középfokú nyelvvizsga? Hiszi a piszi.

2020. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#3 Egyáltalán nem, talán máshogy kellett volna megfogalmaznom a kérdést, pl. minek tanuljak angolul, ha elég csak játszani?

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2020. okt. 26. 16:54
 10/16 A kérdező kommentje:
Bár elismerem, valóban nem volt egyértelmű. Először kiegészítettem, de töröltem végül azt a részt.
2020. okt. 26. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!