Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Elhiszitek, hogy meg lehet...

Elhiszitek, hogy meg lehet tanulni egy nyelvet gyakorlatilag tanulás nélkül pl. videojátékokból?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam egy srácról, aki így (plusz némi chat segítségével) szerzett állítólag felsőfokú nyelvvizsgát (gondolom online). Régebben egy másik srác a Cartoon Network-öt nézte, így ragadt rá...
2020. okt. 26. 14:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Felsofokut semmikepp.

De az alapfokut siman. Meg-meg talan kozepfok is.

En erdelyikent gyerekkoromban csak roman csatornat tudtam nezni a tvben. Altalanosban mar olyan szinten beszeltem mint a tanar.

Ocsem mar a Duna tv-n nott fel, mai napig nincs meg a minimalis nyelvtudasa, ahogy sok mas fiatalnak sem, oktatas ide vagy oda.

A 4 es 6 eves gyerekem meg alapszinten beszel angolul, tanitas nelkul, csakis yutubos mesekbol.

2020. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak belőlük nem lehet, hanem kell hozzá egy alap tanulás... de az biztos, hogy sokat segít a fejlődésben, ha valaki idegen nyelvű médiumokat fogyaszt. A nyelvtan alapját, a játékon / rajzfilmeken kívüli szókincset nem fogja tudni belőlük elsajátítani, az fix.
2020. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Szerintem sem, bár olyannal talán el tudja hitetni, hogy igen, aki nem beszéli a nyelvet. Chaten meg nem szólnak a hibákért, amiből tanulna.
2020. okt. 26. 20:52
 14/16 anonim ***** válasza:
Felsőfokon nem. Ahhoz kell írni, olvasni is tudni a nyelvet, amit nem fog tudni senki gyakorlás nélkül elsajátítani pusztán hallott szövegértés után. Főleg olyan nyelveknél nem, ahol a kiejtés és a szó írt alakja sokszor köszönőviszonyban sincsenek egymással.
2020. okt. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Max. nyelvértés szinten lehet bizonyos szintig eljutni (de ez passzív!!!! nyelvtudás)

Az aktív nyelvtudáshoz szükséges a folyamatos aktív beszéd is. Ami tv / net útján egy kisgyereknek nem adatik!

2020. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyetértünk.
2020. okt. 27. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!