Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szláv nyelveket beszélő...

A szláv nyelveket beszélő emberek bizonyos szinten megértik egymást?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl.:ukrán - orosz, lengyel -cseh stb.. Vagy pl.: észak szlávok a dél szlávokat.

#nyelv #szláv #pánszlávizmus #A szláv egység #Kérleknelegyélbunkó
2020. nov. 7. 14:22
 1/3 anonim válasza:
82%

A szlávoknak több nagyobb családja van, keleti szlávok, délszlávok...

A délszlávoknál azért szokott előfordulni, hogy pl. szerbhorvátnak nevezik a nyelvet, mert az a kettő majdnem ugyanaz, némi változás van benne, de annyi. Az ukrán az majdnem orosz, az írás más egy kicsit és nyilván vannak tájra jellemző nyelvtani szerkezeteik és kifejezéseik.


A nagyobb családok között már kicsit nagyobb a különbség, de tőszavakban, jól artikulálva, valószínűleg meg tudják értetni magukat egymással :)

2020. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
'A' szlavok nem. Egy orosz es egy ukran vagy epp egy belorusz megertik egymast, egy szerb meg egy bolgar is, a szlovakot a csehek eleg jol ertik (es viszont), de a szerb/horvat es a cseh mar eleg messze vannak egymastol, a lengyelrol nem is beszelve.
2020. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
76%

Szia!

Szlovákot beszélem én is.

Cseheket megértem, egy kis különbség van.

Ahogy feljebb írták hasonlít pár szláv nyelv.

Ha Bulgáiába mentek érdekes módon azok meg elég sok szláv nyelvet megértenek, de én meg nem értem ők mit mondanak.

2020. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!