Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tudok kezdeni az Európai...

Mit tudok kezdeni az Európai Unióban olasz nyelvtudásommal?

Figyelt kérdés

illetve:

Igaz, hogy az olasz a legkönnyebb újlatin nyelv?


és ez nem ide tartozik, de: Rómában érezhető a tengerek hűtő hatása nyáron?


2010. aug. 10. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés az, hogy hány éves vagy, van-e B-s jogsid és milyen szintű az olasz nyelvtudásod?
2010. aug. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: plusz a végzettséged (közép vagy felsőfok)
2010. aug. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországon kívül nagyon másfelé nem tudsz olasztudással menni. Gyanítom, ha olyanokat kérdezel, hogy vajon az olasz a legkönnyebb újlatin nyelv-e, akkor gyanítom, egy fél szót sem tudsz olaszul...

Rómában meg meleg van nyáron, mivel viszonylag messze van a tengertől, és a városban megszorul a levegő a dombok között.

2010. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mit tudok kezdeni az Európai Unióban olasz nyelvtudásommal?"


Ha mellette informatikus is vagy, akkor lehetsz informatikus Olaszországban. Ha orvos vagy, akkor lehetsz orvos Olaszországban. Stb. stb.


Olaszul általában lányok tanulnak, de ők nem dolgozni akarnak, hanem olaszpasizni.


"Igaz, hogy az olasz a legkönnyebb újlatin nyelv?"


Ez szubjektív. Nagyjából egy szinten vannak, mindegyik újlatin nyelvben más a nehézség.


"Rómában érezhető a tengerek hűtő hatása nyáron?"


Nem, mert messze van a tengertől. A hőség és a napfény brutális. A 19. században kiadtak egy jó kis útikönyvet ("Róma árnyékban"), arról szólt, hogy hogyan járhatjuk be Rómát különböző időpontokban úgy, hogy mindig árnyékban legyünk közben. Rómába télen vagy késő ősszel kell menni.

2010. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

egyébként még nem tudok olaszul, most kezdek szeptembertől tanulni(:

2010. aug. 10. 21:31
 6/6 anonim válasza:
Azért olyan piszkosul nicns messze, mert amikor én voltam a tengerpartnál volt a szállás Ostiaban, és egy 1,5 óra altt tömegközlekedéssel be lehetett érni, de amúgy piszkos meleg van.(augusztus elején voltam)
2011. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!