Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért használjuk ilyen gyakran...

Miért használjuk ilyen gyakran az "ilyen" és "így" szavakat?

Figyelt kérdés

Leginkább a fiatalabb korosztálytól hallom gyakran élőbeszédben. (Köztük én is elég gyakran használom..) Feltűnt, hogy szinte töltelék szóként alkalmazzuk. Mi az oka ennek? Valamiért az idősebbektől nem hallom ennyire gyakran.

Például: "Ezek az ilyen kis egerek gyakran így megrácsálják a sajtot" Szóval egyszerűen kihagyhatnánk a mondatból, mégis ha magyarázunk valamiről mintha kényszerünk lenne mégis kimondani, "rámutatni" az adott dologra, amiről beszélünk. Más is tapasztalja ezt?



2020. nov. 19. 14:44
 1/5 anonim válasza:
62%
Mert több kifejezést "áttakar" a szó, tudsz vele helyettesíteni és általában érteni lehet a szövegkörnyezetből hogy mit akar mondani az adott egyén vele.
2020. nov. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
1! Egy frászt! Itt is teszik fel a kérdést, hogy ilyen sárga bigyulát hol lehet venni? (Ez az össz informácio!) Nem helyettesitenek vele semmit és az egész érthetetlen, értelmetlen. Inkább modorossági faktor gyagyásoknak.
2020. nov. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem helyettesítésként hallom őket, hanem mintha még egy lapáttal rátennénk arra, hogy "igen, erről az egérről beszélek itt ni és pontosan így rágcsálják azt a sajtot". Értitek? Mintha többszörösen is rá akarnánk mutatni valamire, pedig felesleges és mikor hallom már huszadjára az ígyet és az ilyent az agyam eldobom. Vissza sem merem hallgatni én mennyiszer használom.
2020. nov. 19. 15:27
 4/5 A kérdező kommentje:

Az "ilyen sárga bigyulát hol lehet kapnival" szerintem nincs probléma, ha az illető mellékel hozzá egy képet a sárga bigyuláról. Érthető, hogy rá akar mutatni és ezt megerősíti a kérdésében.

Nem tudom milyen példát hozzak még fel..

"Én azt gondolom, hogy az alkotó így azt akarta mondani a festményeivel, hogy a világ egy ilyen felgyorsulásban él" Vagy valami ilyesmi. Írásban sosem írnánk le így, de kimondva ehhez hasonló mondatokat rengeteget hallok az egyetemen, ahol elvileg tudnunk kéne beszélni..

2020. nov. 19. 15:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor ezek ilyen (igen, már itt is van xd) tágabb értelmet adnak a módosított szónak, szóval hogy "kb. ez", "nem biztos, hogy ugyanazt értjük ezen a szón/lehetne pontosabb megfogalmazás, de valami ehhez közelire gondolok".
2020. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!