Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol nyelv miért maradt...

Az angol nyelv miért maradt meg ilyen primitív szinten?

Figyelt kérdés

Akik tanulnak vagy tudnak angolul, ti nem csodálkoztok néha el azon hogy az angolnak milyen egyszerű és szegényes a nyelvtana? Mitnha direkt le lenne butítva azért, hogy könnyebben meg lehessen tanulni.

Ragozás minimális, szinte nincs is. Nincs külön felszólító mód, nincs tárgyrag, az igéknek két alakjuk van az infinitiv mellett, az ing-es meg a múltidejű. Tudom, hogy nem minden nyelv ragozó mint a magyar, és hogy attól még lehet gazdag. De úgy érzem, hogy az angolban a nyelvtani szerekezetek is nagyon le vannak egyszerűsítve, szinte csak egymás mellé kell rakni a szavakat. És emiatt nekem nem tűnik eléggé kifejezőnek, nem lehet kellőképp árnyalni a dolgokat..

Tudom, hogy van az a szint amikor megjelennek már komolyabb nyelvtani formák meg mindenféle dolog, de a filmekben, meg főleg a hétköznapi életben nemigazán fordulnak ezek elő, max ilyen Shakespeare könyvekben :D



2020. nov. 24. 14:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Te atya világ. Az angol nyelvtana nem primitív. Mindent ugyanolyan árnyaltan ki lehet fejezni, mint magyarul, és sok minden van, amit egyáltalán nem lehet magyarul kifejezni (angolról magyarra fordítok, tapasztalat).


Nem primitív, csak más. Nem beszélhetsz túl jól angolul, ha őszintén elhiszed, amit itt összehadováltál. Angol nyelvészeti diplomásként szólva, fájdalmas volt ezt az ignoráns megnyilvánulást elolvasni.

2020. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

"miért maradt meg ilyen primitív szinten"

Nem megmaradt, hanem leegyszerűsödött. Régen sokkal inkább flektáló (ragozó) volt, akár csak a többi germán nyelv; ma már sokkal inkább izoláló jelleget mutat.

De a ragozás és az esetek elvesztésének ára volt: cserébe kötelező lett a személyes névmás alanyként (ha nincs más) és nagyon kötött lett a szórend, mert egy szó mondaton belüli helyzete adja meg az adott szó szerepét (alany? tárgy? részes határozó?), míg más nyelvekben ezt ragokkal vagy esetekkel fejezik ki, így kötetlenebb lehet a szórend (lásd német vagy magyar).

2020. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

OMG! :-DDDD


Te ugyanaz a kérdező vagy, aki azt nem értette, hogy hogyan lehet nem-magyarul gondolkozni? :-DDDDD

2020. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

"szinte csak egymás mellé kell rakni a szavakat"

Aha. A trükk abban van, hogy melyik szavakat és milyen sorrendben.

Csiszold még a nyelvtudásodat. Rádfér, de legalább nem vagy ezzel egyedül.

Valamelyik politikusunk is azzal égette magát egy nemzetközi konferencián, hogy a plénum előtt elmondta, mennyivel gazdagabb a magyar nyelv az angolnál. Mert magyarul ugye lehet menni, lépegetni, ballagni, osonni, tipegni, rohanni, loholni, stb., angolul meg van "go" és "run". A tolmács nyelt egyet, aztán lefordította az egészet szó szerint, szépen felsorolva az angol szinonimákat.

(Lehet, hogy az eredetiben nem a menni volt a példa, de a lényeg szempontjából mindegy.)

2020. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
12 igeidő alapból, gerund, reported speech és társairól ne is beszéljünk. Persze, alap- közép szinten lehet egyszerű, de lehet ezt fokozni bármeddig. Olyan filmeket nézz, amiben elérhető a magasabb szint. :)
2020. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
15%

De a magyarnak azért mégis gazdagabb a szókincse mint az angolnak, nekünk sokkal több szinonímánk van, meg káromkodni is sokkal cifrábban lehet magyarul mint angolul. Míg nekik káromkodásba minden második szavuk a "fu*king" addig mi el tudunk mást küldeni melegebb éghajlatra úgy is, hogy nem ismétlődik ugyanaz a szó.


Meg amúgyis, a legtöbb szóra több szinonímánk van, mint nekik.

2020. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

6-os! Olvasnivaló:


[link]

2020. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Plusz egy másik: [link]



a lényeg:


"A kérdés tehát valójában nem igazán megválaszolható, ha bármilyen objektív elvárást kitűzünk magunk elé. Ez Johnson válasza, és azt is hozzáteszi, hogy minden más válasz óhatatlanul is nyelvi soviniszta felhangba burkolja magát. De az is tény, hogy a legnagyobb angol szótárak valóban nagyon sok szót tartalmaznak, mert az angol a más nyelvekből egyik legszabadabban kölcsönző nyelv. De persze máris kérdezhetnénk, hogy a kölcsönzött szavakat melyik nyelv szókincséhez is kell számítani."

2020. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
4%
Ja, akkor most jön az, hogy az angol nyelv sokkal jobb és változatosabb mint a magyar, ami egy okádék, szegény szókincsű nyelv?!
2020. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Az elsőtől elnézést, ha személyes sértésként érte a dolog:(


Egyébként nem leszólni akarom az angolt, csak hiányolom belőle azt a fajta választékosságot amit a nyelvtan vissza tudna adni.

2020. nov. 24. 14:47
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!