Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hivatalos dokumentumon ha az...

Hivatalos dokumentumon ha az áll hogy First name illetve Last name, az hivatalosan mot jelent?

Figyelt kérdés

Elég fura vitában áll a kollégám a magyarországi konzulátussal. Kisbabájuknak születet Németországban, próbálják elintezni a kisbaba magyarországi anyakönyvkivonatát. Román a barátnője es a személyijén románul illetve angolul állnak az megfelelő megnevezések. (Nehezítésnek a lány vezetékneve egy magyar keresztnév: pelda kedvért Irén).

Szóval a konzlátuson a fickó azt mondta elvan irva a német anyakönyvi kivonaton az anya neve, forditva van irva a vezetek és keresztnév.

Kollégam mondta dehogy is jól van irva

Román személyin ez áll

Firstname : Margit

Lastname : Irén

Tehát a vezeték neve Irén a keresztneve pedig Margit

Erre a konzlátusról azt jött higy a First name azt jelenti vezetéknév, a Last name azt jelenti keresztnév... Mert higy Irén Margit szóval első név irén második pedig Margit


Ma én is vitaztam a csávóval 15 percet, én nem értem hogy kerülhetnek ilyen hülyék a konzulátusra.

Hogy bírjuk neki hivatalosan bizonyítani hogy a First name az a keresztnév a Lastname az a családnév?


2020. dec. 10. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvterületen, sőt, a világ legtöbb országában az első név (first name) a keresztnév, az utolsó a családnév. Aki ezzel nincs tisztában, az menjen krumplit hámozni, vagy kutyát sétáltatni, ne hivatalos ügyekkel foglalkozzon!
2020. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szegény Irén Margit. Már most sajnálom őt ezzel a névvel.
2020. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez az és azt mondja nekem a telefonba hogy én megkérdőjelezek egy hivatalos hatóságot? Most kolléga elküldineki Margit anyakönyvi kivatat, ahol bár Fristname kent van feltüntetve a keresztnév, de Surnameként van a Családnév hátha így elhiszi, szerncsére a lap közepén ott van a lány apja neve is ugye a vezetéknév Irén így már sak elhiszi hogy a Firstname az keresztnév 🤣🤣
2020. dec. 10. 21:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek a konzulatusi melosok minden orszagban a legparssztabbak. Hivatalos hatosag?! Hahaha. Nem kell oda sok tudas, csak neni iras-olvasas, de ennel meg sz sem.

Amugy a csaj anyakonyvevel kellett volna kezdeni.

2020. dec. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!