Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a Fantasy könyvem előtt...

Ha a Fantasy könyvem előtt adom ki a teljesen kidolgozott mesterséges nyelvek egyikét akkor az növelne majd a könyvem eladásainak számán?

Figyelt kérdés
Nos, elkezdtem irni egy fantasy sorozatot és ahoz nyelveket is kreáltam. A nyelveket már kidolgoztam és gondolkoztam azon hogy mi lenne ha kiadnám az egyik nyelvet a regény előtt, mint pl:. Tolkien tette a Sindarin-al. A kérdésem az lenne hogy ha kiadom a nyelvet s' hozzá szótárat stb akkor valószinübb lenne hogy többet tudnék eladni a könyvekből?? vagy inkább azonnal fordítsam angolra mert mi magyarok nem vagyunk oda a teljesen felépitett fantasy világokért s' azoknak nyelveiért (kivétel én)? vagy én gondolom rosszul??
2018. júl. 21. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem,mert a "szótárnak" úgy nincs értelme.

A könyvhöz érdemesebb csatolni

2018. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vree ***** válasza:

Ha ennyit értesz hozzá, akkor a világ úgyis felfal xD De megpróbálhatom leírni, én mit tartanék érdemes stratégiának.


A szótár természetesen ugyanúgy könyv, a saját kiadási költségével, kiadni egy könyvet ami nemfog fogyni azért, hogy javítsd vele egy másik könyv eladott példányszámát, kb. annyira logikus, mint kölcsönt egy újabb kölcsönnel fizetni. Nem is értem a logikádat.


Az mástéma, ha mondjuk interneten akarsz egy ilyen előzetest közzétenni. Ennek lehet értelme, mint minden reklámnak. HA rendesen csinálod. Nyilván nem úgy kell csinálni, hogy feltöltöd a 0 látogatószmú honlapodra, ahol senki az életben meg nem találja, aztán várod a sikert. Közösségi oldalakon folyamats ügyes, vonzó reklámokkal kell bevonzani az érdeklődőket.


Köv pont. Gondolkodj el, hogy mainstream kitalált világok, Tolkien, Song of Ice&Fire, Star Trek/Wars mennyi szótárt publikál és ebből mennyi fogy. Pl. egy Klingon szótár /Star Trek) eladható termék, de csaknem kizárólag rajongói con-okon árulják. Nem a könyvesboltokban a hónap könyve mellett. Reálisan gondold végig, hogy ezekhez az igazán sikeres évtizedek óta marketingelt TV/mozival is tömegeket bevinzó top franchise-okhoz képest mekkora lehet a kereslet a te ismeretlen név univerzumod kiegészítőire.

Ha én írnám, rögtön dobnám az ötletet és a könyvvel EGYÜTT publikálnám.


Azt is megkérdezném, hogy mi a célod: a

1. pénzcsinálás

2. az alkotói elégedettség, hogy a művedet minél többen olvassák, amiért akár kész vagy pénzt is áldozni, magyarul veszteséggel publikálni.


Ne haragudj meg, de eddig nem úgy hangzol, mint aki valah is próbált már publikálni és tisztában van a pénzügyi oldalával. Először mindenképpen a kiadókat kilincselném végig a kézirattal, mert rögtön lehet, hogy változtatásokat kérnek, már ha látnak benne egyáltalán fantáziát. Itt sem árt persze, ha van mér mondjuk folyóiratban publikált rövidebb írás a tarsolyodban.


Másodrészt, és ez különösen akkr jó ha az olvasottság VAGY a reklám, ismertség felismerése érdekel, sajét honlapon publikálnék és meg lehet próblkozni Patreonnal, fizetős PDF letöltésekkel. (Ez is vezethet kiadáshoz, ha elegen ismerik és töltik le, bár megtörténhet, hogy a kiadó nem fogad el egy már publikált kéziratot.)


De eltértem a nyelv kérdéstől.

Egy kitalált nyelv, szótár önmagában is lehet szépirodalmi mű. De ehhez fontos, hogy legyen valami "pláne" a dologban. Olyan ötlet, ami rögtön érdekes és vonzó. Tolkien nyelvész volt és az anyanyelvéhez kapcsolódó óangol szakértője, namost ehhez elég nehéz felérni.

2018. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!