Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt felejt el az...

Mennyi idő alatt felejt el az ember angolul?

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem használod, kb. fél év egy nyelv felezési ideje.
2020. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 Mit értünk használat alatt? Én 2005-ben érettségiztem, a nyelvvizsgát is azt hiszem abban az évben tettem le vagy még az előző évben, pont azért, hogy érettségiznem már ne kelljen angolból. Azóta természetesen néztem angol nyelven filmeket, hallgattam angol nyelvű hangfájlokat, olvastam angol nyelvű könyveket, de beszélni nem beszéltem egyetlen percet sem. Mégis most, 15 év távlatából, az angol nyelvtudásom meglehetősen jobb, mint az akkori volt! Akkor középfokú nyelvvizsgát tettem csak le, most simán menne a felsőfokú is. Pedig ha úgy vesszük, nem használtam a nyelvet, csakis passzívan.

Japánul is tanultam, több, mint 13 évvel ezelőtt, kb. 1 évig, aztán soha többé. Mégsem felejtettem el, amit akkor sikerült megtanulnom.

Szóval én nem hiszek abban, hogy egy nyelvet el lehet felejteni, "ha nem használod."

Legfeljebb csak "berozsdásodik" az ember, ha nem gyakorolja. De ez ugyanígy igaz az úszásra vagy az autóvezetésre is.

2020. dec. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadó, ha most japánul kellene egy alap társalgát lefolytatnod egy anyanyelvi beszélővel, akkor menne? Mennyire keresgélnéd a szavakat, nyelvatni szerkezeteket, fordulatokat? Én egy ritka nyelvvel kapcsolatban tapasztaltam (tehát anime nézés, angol nyelvű dokumentumfilm-nézés stb, mint szinten tartási lehetőségek kilőve), hogy 11 év után szinte teljesen nulláról kellett újrakezdenem, akkori, kb fél éves tanulás után. Mindössze alig száz szóra emlékeztem, főleg főnevekre, és azokat sem tudtam megfelelően használni. A kérdésre válaszolva, szerintem az angolt annyira nem egyszerű elfelejteni, mert az szinte mindenhol ott van.
2021. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!