Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez hogy van angolul (állásinte...

Ez hogy van angolul (állásinterjú): "Megismerkedtem a szervezet működésével a napi szintű feladatokban nyújtottam segítséget, de nem volt szimpatikus a vállalati közeg ezért a távozás mellett döntöttem"?

Figyelt kérdés

Én így mondanám konyhanyelvi angollal: "I have received information about the operation of company, I have helped in the daily routins but the atmosphere of the company weren't acceptable so I have decided to leave."


Légyszíves a nyelvtant is magyarázzátok el nekem. Köszi.



2021. jan. 20. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha ez egy állásinterjú, akkor feltételezhetően az előző munkahelyedről beszélsz, akkor viszont a Present Perfect indokolatlan, hiszen már nem dolgozol ott.

I got to know the operation of the company, I gave a hand with the daily routines, but the atmosphere of the company didn't impress me, so I decided to quit.

2021. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja hogyha nem dolgozom ott akkor már past perfect függetlenül attól, hogy a múltban történt, de a hatása még jelenben is tart? Hiszen róla beszélek és távoztam is a munkahelyről aminek a mai napig van hatása hiszen munkanélküli vagyok.
2021. jan. 20. 16:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon mindennek hatása van a jelenre. Az, hogy te most munkanélküli vagy amiatt, hogy felmondtál, az lehet Present Perfect (I have decided to quit), de ha nem akarsz arra utalni, hogy emiatt vagy munkanélküli, akkor nyugodtan lehet Past Simple is (I decided to quit). Ez jó példa e két igeidő határmezsgyérére, ahol nem egyiket vagy másikat "kell" használni, hanem attól függ, te mit akarsz kifejezni, te mit tartasz fontosnak.

Annak viszont, hogy te mit csináltál, amíg ott dolgoztál, nincs közvetlen köze, kihatása már a jelenre, lezárult, ezért arról Past Simple-ben kell beszélned.

A Past Perfect meg akkor használható, ha egy múltbéli eseményhez képest valami még korábban történt. Itt ilyenre nem adtál példát.

2021. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

I got familiar with the industrial operations of the company,

helped out in daily tasks, but I did not enjoy the work culture; to me, that was unacceptable.


De ha ez igazi allasinterju, ilyet nem mondunk, a munkat nem fogod megkapni.

2021. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Arról beszélsz, hogy mit csináltál a múltban, és nem arról, hogy ennek milyen hatása van a jelenre. Ezért egyszerű múlt / Simple Past.


Past Perfect-ről nem is volt szó.

2021. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!