Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz-e, hogy több szót a...

Igaz-e, hogy több szót a cigány nyelvből vettünk át, lásd: kaja, pia, duma, csaj, csávó, kéró, séró, kamu stb? Ha igen, akkor ezt tudva képes vagy-e ezeket a szavakat tovább használni?

Figyelt kérdés
Igen, nemcsak cigány szavakat vett át nyelvünk, de szerencsére ha bevenni képes volt, képes ki is gyomlálni ami nem méltó hozzá.
2010. aug. 15. 20:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Többé nem használom ezeket a szavakat. Mostantól "bazXXXg"-el helyettesítem őket.
2010. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Igen és?Kit érdekel!Ez slang.Amúgy meg gyomláld az anyádat,ha minden szót ki akarnál venni ami nem magyar akkor baszakodhatnál vele egy darabig.Ne legyél már imbecil.
2010. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
x) cö-cö kis piszkosszájú
2010. aug. 15. 21:05
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Én az idegen szavak szótárában úgy olvastam, hogy a kaja, kajálás tolvaj nyelben volt, így nem értették akik nem voltak benne.

Amúgy nem érdekel, régóta használom ezeket a szavakat, nem lehet kiírtani csak úgy és hülyeség is lenne.

2010. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak a pontosság kedvéért: a felsoroltak közül egy, a "kamu" nem cigány eredetű, a többi az...
2010. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%

Ezekkel a szavakkal nincs semmi baj,mert már meghonosodtak a magyar nyelvben.

Ha mindenárom gyomlálni akarsz,akkor gyomláld ki a nyelvünket rontó,érthetetlenné tevő szavakat: szopcsi,türcsi,szemcsi,fülcsi,pöri stb.-ket. Ezek valóban károsak a nyelvhasználat szempontjából!

2010. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

abszolút az lenne a cél, hogy köznyelvünk szavainak eredetének utánajárjunk, köszönöm a pontosítást előző!


én szeretnék magyarul beszélni, na..

2010. aug. 15. 21:36
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

tróger, tré, srác, séró, sóher, meló, majré, haver, balhé...

ezek pedig zsidó eredetű szavak, csak úgy érdekességképp mondom:D

2010. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%
Én eddig is kerültem ezeknek a szavaknak a használatát.
2010. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

"én szeretnék magyarul beszélni, na.."


Az "abszolút" latin eredetű, nem magyar. Igen aprócska szókincsed maradna a végén, ha az összes latin, szláv és német jövevényszót kigyomlálnád. Nagyjából párszáz szavunk van, ami bizonyítottan finnugor eredetű.

2010. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!