Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ausztriában milyen mértékű az...

Ausztriában milyen mértékű az összefüggés a műveltség és a Hochdeutsch használata között?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy minél műveltebb/tanultabb egy osztrák, annál nagyobb eséllyel használja gyakran a Hochdeutsch-ot? Vagy ebben van nacionalizmus is? Tehát hiába művelt és tanult valaki, ha nemzeti érzelmű, akkor előnyben részesíti a dialektust, mert a Hochdeutsch az olyan "németországi dolog"?

Számomra nagyon érdekes ez a nyelvi kettősség, ami Ausztriát jellemzi, mert egyrészt nagyon sokan gyönyörűen beszélik az irodalmi nyelvet, nagyon sokan viszont vagy képtelenek rá, vagy nem hajlandóak rá és dialektusban beszélnek, vagy ami még megdöbbentőbb, úgy is írnak!



2021. febr. 9. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

saját megfigyeléseim szerint, bár persze nem vagyok nyelvtudós meg semmi, csak kinn élek, ez inkább annak a függvénye, hogy kivel beszélnek... velem mint kis friss bevándorlóval minden barátom nagyon tapintatosan hochdeutschul ír, pedig ugye ha kommentelnek valamit, ami ugye nem nekem szól csak én is rálátok, a saját kis szlenges-dialektes "titkosírásukat" használják :D

beszéd dettó ugyanez, az meg szerintem szimpla figyelem, hogy mennyire tisztán beszélik...(én pl magyarul is kb fél percig tudok tisztán és jól artikuláltan beszélni, aztán rip külföldiek XD) nem láttam még olyat, hogy valaki megmakacsolja magát és csakazért se vált, max. olyat, hogy társaságban vagyunk és nem tudja előre hogy nem helyi vagyok. (de ha elég hülyén nézek, vált.)

2021. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Többségében tényleg így van ahogy az első írja, mikor velem beszélnek Ausztriában akkor hochdeutsch-ba teszik azt, viszont egymás között nyomják a diealektust. Viszont van abban is igazság mit írsz, mert ha pl elmész Tirolba vagy Vorarlbergbe a hegyekbe, akkor az idősebb réteg nem beszéli a hochdeutschot, és ők azért jóval maradibb gondolkodásúak.
2021. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!