Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik olyan szó, hogy...

Létezik olyan szó, hogy preferáns?

Figyelt kérdés
Google-ön rákerestem, de nem dobott ki semmilyen találatot, helyette ki akarta javítani preferánszra, ami egy kártya játék és most nem vagyok biztos ennek a szó létezésében, pedig mintha hallottam volna már régebben.

2021. febr. 10. 00:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a preferent szónak egy erőltetett magyarosítása. Ilyen módon tuképpen bármelyik latin eredetű idegen szóból lehet magyar szót kreálni.
2021. febr. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Ha magyarul írtad ( "a" helyett "á" ), akkor szerintem megkíván még egy "z" betűt.

Kártyajáték [link]

Ha 2, vagy több latin szóból vonták össze, akkor szerintem engedd el! A szótárak is tiltakoznak.

Lehet, egy szó elejét összegyúrták egy másik szó végével és akkor az, aki beszél, pontosan "tudja", mit akart mondani, mit akart kifejezni, aki meg hallgatja, hadd találgasson! Pl. "preferál" : [link]

Szerintem, akitől ezt hallhattad, vagy helytelenül használ egy szót, vagy egy nagyzási hóbortban szenvedő figura, akinek beletörne a nyelve, ha magyarul mondaná azt, amit magyarul egyértelműbb kifejezni.


Megtaláltam ugyan a szót, a "Megjegyzésben" az első mondat, de nem tudom,

miként értsem, illetve helyesen írták-e le, amit ki akartak fejezni: [link]


Temetik a magyar nyelvet. Nagyon jó, ha egy magyar sok idegen nyelvet tökéletesen beszél, de mindezek előtt magyarul kéne megtanítani a gyerkőcöket.


Ma, aki magyar létére nem tud magyarul, kiválóan megél.

Aki magyar létére nem tud angolul: halott! Sőt, embernek sem számít!


De már az iskolákban sem "részesítik előnyben", nem preferálják a magyar nyelv használatát. Ehhez képest maholnap azoknak osztják majd az egyest, aki meg merészel nyekkeni magyarul. :(

2021. febr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az -ans/-ens/-iens a latin folyamatos melléknévi igenév képzője. Az, hogy melyik képzőt kapja meg, attól függ, melyik konjugációba tartozik.


A prae+ferre a 3. konjugációba tartozik, tehát a végződése -ens, nem -ans. Ha létezik ilyen szó, akkor az preferens.

2021. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!