Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan mondanátok a "honorable...

Hogyan mondanátok a "honorable mentions" kifejezést magyarul?

Figyelt kérdés
2021. febr. 11. 00:30
1 2
 11/11 chtt ***** válasza:
100%

Nem is kérdés, hogy csak én lehetek a hibás. :)

Javíts ki, ha tévedek. A kérdés az volt, "hogy mondanátok a "honorable mentions" kifejezést magyarul?"

Hárman adtunk közel hasonló választ (szerintem van esély rá, hogy jó:))

Nem linkelek, mert kezdek félni, de:

topszótár: dicséret, elismerés

sztaki: elismerés/dicséret

dictzone: dicséret, elismerés

gugli fordító: tiszteletteljes megemlítés

yandex fordító: tiszteletreméltó említés

és

Lázár-Varga: kiemelés (kiemelkedő teljesítményért, pl. versenyen, díj nélkül) - a "H" betűnél, ugyanez az M-nél: elismerés, dicséret

a nagy Országh szótár: elismerés, méltányló megemlítés, dicséret (vizsgán, díjkiosztásnál)

Ehhez képest a vagy jó, vagy nem jó glosbe azt írja jelentésnek (nem példamondatokról van szó, hanem jelentésről, ami a kérdés volt!): dicséret, elismerés.

Hát tényleg, hogy jövök én ahhoz, hogy ilyen szótárt linkeljek?! Hálás lehetek, hogy ily felelőtlen embert, mint én, nem zárnak ki a fórumról.


Amúgy napi rendszerességgel használom a glosbét (akárhogy ejtik is a nevét:), igaz, nem laikus lévén könnyedén kiszűröm a hibákat, s alkalomadtám magam is gyarapítom a szókincsét.

2021. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!