Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A jiddish nyelv majdnem német?

A jiddish nyelv majdnem német?

Figyelt kérdés
Néztem egy sorozatot és a német nyelvtudással majdnem mindent megértettem, néhol teljesen német.
2021. febr. 25. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hasonlít erősen a németre.
2021. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jiddis eredetileg középkori németböl alakult ki
2021. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az hát, nem is sémihámi. Egy olyan erősebben eltérő vmi, mint a svájci, luxemburgi, alnémet, stb...


Ugye amikor iskolában azt tanítják, hogy kiejtve "klájn, májn, spájz", idősektől meg azt hallod, hogy "klejn, mejn, spejz", az valójában azért van, mert a pesti német az inkább jiddis volt, mint sváb.

2021. febr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaj utolsó ez nagyon nem... Nekem egyik tanárom így ejtetge, másik úgy.


Hát én német tudással 80 %-át megértettem, fele kb. teljesen ugyanaz. Pedig nem anyanyelvi szinten beszélem a németet...


Jó vannak különbségek, de olyan azinten meg lehet érteni, hogy tudod, miről van azó.


Nekem sokkal könnyebb volt ezt megérteni, mimt egyes német dialektusokat, amikor azt sem tudod, milyen nyelven beszél, vagy a svájci németet...

2021. febr. 26. 08:02
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as: a "pesti" német az valójában az osztrák kiejtés, de semmi köze a jiddischhez, és nem a Hochdeutsch, amit az iskolában tanítanak.


Kérdezö: abban meg igazad van, hogy az egyes Dialekt-eket sokszor nehezebb megérteni, mert nem csak a kiejtésben vannak eltérések - habár ott is igen nagy különbségek vannak -, hanem rengeteg tájszó is van.

Nem véletlen vannak Németországban az egyes Dialekt-ek közti szótárak, mert még a született németek sem értik meg az ilyen szavakat, de még a kiejtést sem.

A svájci német meg teljesen külön téma, azt tényleg szokni kell, hogy megérts belöle valamit is.

2021. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!