Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A hugyozni az miért csúnya szó?

A hugyozni az miért csúnya szó?

Figyelt kérdés
Nem illetlen így mondani, pedig az a szerveknek meg hugyhólyag, húgycső a neve. Miért?
2010. aug. 18. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Mert az emberek tudatába belenevelték, ennyi.

Ilyen példul még a szopás is. Érdekes, ha csak annyit hallanak az emberek, hogy "szopás" teljesen megbotránkoznak. Viszont ha azt hallják, hogy a "kisbaba szopik" természetesnek vélik.

2010. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanolyan, mint a "kefélés" és a "barom".
2010. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Sőt, úgy tudom régebben a k.urva sem volt trágár szó, mert ez volt a neve. Manapság meg "prostituált"...
2010. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

hát nem tudom,de szerintem is csúnya szó.

és irritál mikor vki azt mondja,hogy megyek hugyozni.

mondja azt,h elmegyek pisilni :) az még aranyos is.xd

2010. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom, mert az "ökörhugyozás" káromkodás szóban is benne van. MTA nem fogadta el, így szleng marad, ha sokan használják, akkor bekerül a helyesírás szabálykönyvbe és elfogadottá válik.

A hugyozás hirtelen rád törő pisilés, ami még hatalmas mennyiséget is takar, tehát a mértéktelen ivásra utal, a mértéktelenséget meg senki nem szereti.


A húgyozás nem hosszú ú? A helyesírás szabálykönyvben benne sincs.

2010. aug. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem meg inkább a pisilni szó irritáló. És a hugyozás miért töménytelenségre utal?
2010. aug. 18. 20:07
 7/15 anonim ***** válasza:
Igazából egyik szó sem csúnya. Annyira szép, vagy csúnya, amennyire annak hallják. Egy újszülöttnek a k*rva nem csúnya, mert nem tudja, mit jelent.
2010. aug. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha egy k_rvára azt mondják, hogy prostituált, ugyanazt jelenti, szóval a jelentése akkor is csúnya. Tehát akkor is az is csúnya szó? A ku_va is miért csúnya szó? Ez a nevük, és kész.
2010. aug. 20. 17:24
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Ez hülyeség !

A csúnya szó=káromkodás=ISTEN szidása !

És ha azt mondom hogy marha vagy köcsög az miért csúnya ? Szép magyar jelentése van neki !

2010. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem csúnya, csak közönséges. Magasabb körökben majdnem megbotránkoztató.
2010. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!