Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mért lettek egyes szavas...

Mért lettek egyes szavas csúnyának minősítve? Mitől épült be a köztudotba hogy az "csúnya"?

Figyelt kérdés

pl. a szexelni az nem csúnya, a b.aszni az meg csúnya pedig a jelentése ugyan az.

vagy a prostituált és a k.urva.

Mitől "csúnya" egy szó?


2011. okt. 14. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
h az alsó néprétegek hasznájják
2011. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A csúnya szavakat használják sértésként.
2011. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

b.szni a kutyák szoktak meg a nagyon fogyatékos emberek így a műveltebb társaságokban szeretkezni szoktak ami annyit tesz mind a 2 ember élvezi nem csak szex amit igazából gyors lezavarnak ,hogy a férfinek jó legyen.


A kérdés pedig jogos

A kur*a pedig szintén a nagyon alja nép szóhasználata amit nem vehet át akárki ugyanis ,ha azt használja akkor lesüllyed a szintre így lett az örömlány ami már 1 fokkal jobb.


Hogyha már itt tartunk akkor a SZARVAS is egy csúnya szó ,de mégis használjuk ugyanis egy település neve.

2011. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mus musculus ***** válasza:
Basszus, nekem is pont ez a vissza-visszatérő gondolatom. De igaza lehet a másodiknak(?), talán úgy alakulhatott ki ez, hogy a sértő szándékkal használt szavakat nyilvánították trágárnak.
2011. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2. nekem is pont ilyen vissza visszatérő gondolot volt pár napja, most határoztam el hogy felteszem a kérdést


*szavas

2011. okt. 14. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a poén, hogy a "b*szni" eredetileg eufemizmus volt a sokkal durvább "gyakni" helyett, aminek aztán teljesen átvette az eredeti sértő tartalmát (utóbbi meg ma már inkább vicces :)
2011. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 yuda ***** válasza:
100%

Társadalomban spontán módon alakul ki többségében mi a szép és mi a trágár.

Vannak mesterségesen generált változtatások, ilyen pl. szerintem a cigány szó is. Számomra ugyanaz a roma és a cigány, de médiában generálják cigány szervezetek és olyan emberek, akik szerepelni akarnak (bocsánat: roma szervezetek :D) -holott mindkettőt bármilyen hangsúllyal lehet használni.

Lászlók pl. lázadhatnak a lacipecsenye, lacikonyha ellen, mit képzelnek egyesek hogy a nevüket használják :D

Gabik lázadhatnak, hogy ők nem fogkrémek, sem hintőporok :D

2011. okt. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem tudom,ezen már én is gondolkodtam.szerintem csak egy társadalmi marhaság a sok közül.talán a művelt sznobok találták ki,hogy különbek legyenek,mert más szót használnak valamire.
2011. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ja meg még valami eszembe jutott:sokan elítélnek olyan dolgokat,amik természetesek lennének,pl.szexualitás,valószínűleg mert félnek tőle.a társadalom tele aggatja tabukkal.de ugye néha beszélni kell róla,elő kell hozni,ezért valahogyan ki kell fejezni.pl.azt mondják a f..szra,hogy férfi nemi szerv,mintha attól feloldódna a kínosnak vélt téma jege,hogy mást mondanak rá.(közben ugyanúgy mindenki egy nagy f..szra gondol:))szóval szerintem a tabuk is az alapja,mert,ha nem lennének,akkor mindegy lenne,hogy valaki azt mondja,hogy f..sz,vagy férfi nemi szerv.
2011. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!