Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják hogy a magyar...

Miért mondják hogy a magyar nyelv a legszebb?

Figyelt kérdés
Egy csomó zene pl angolul van, és sokkal jobbak szerintem mint a magyarok. De ez csak egy példa, a német cincogás az inkább nevetséges meg lehetne még példákat
2010. aug. 19. 14:50
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értem, hogy sokan miért mondják a franciára, hogy szép. Ha pl. meghallok a rádióban egy francia dalt, azonnal elkapcsolom. Rosszul tudok lenni a "zsöpönönöhrszö" hangzástól. Ettől még a kemény német is jobb.
2010. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
93%
Sok lengyeltől hallottam már, hogy nagyon tetszik nekik a magyar nyelv. Magyarul is lehetne jó zenéket, stb.-t csinálni, olyanokat, amiket angolul csinálnak ugye, viszont ahhoz kell valaki, aki megcsinálja, az meg nincs igazán. Nekem nagyon tetszik a magyar nyelv. Sőt, nekem a német is tetszik, a francia annyira(!) nem.
2010. aug. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
78%
Én is szeretem a németet, nem tudom mi baja vele sokaknak. Gondolom az, hogy nehezebben tanulható, mint az angol, vagy a latin, de a németre is elég egyszer ráérezni, utána nem okoz problémát.
2010. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem elég ezt a verset elolvasni:

[link]

2010. aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy ahhoz hogy meg tanulj franciául,németeül vagy arabul,cvagy akárhogy,előszőr a saját anyanyelvedet kell megtanulni helyesen ,csak sajnos sokan 40 évesen is ott tartanak hogy nem tudnak mondatban alany állitmányban összefüggően beszélni.Nem osztani akarom az észt,csak kommunikációt hallgattam,meg könyvtár infó szakos voltam.És szörnyülködök néha hogy sokan nem tudják a saját anyanyelvüket elsajátítani 40 év alatt se.
2010. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
ballag baktat poroszkál iramodik szalad :)
2010. aug. 19. 15:02
 17/50 anonim ***** válasza:
75%
nem a hangzására értik, hanem arra, hogy sok szavunk van és nagyon árnyaltan lehet vele kifejezni magunkat.
2010. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
95%
a finn is szép,csak sokaknak elsőre bántja a fülét a sok n h ö i betű.
2010. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
72%
az a vers a legjobb érv:)
2010. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
87%
Tudod van az a vicc, a káromkodó verseny, mikor be megy az angol, káromkodik 5 percet, kijön. Bemegy a német, káromkodik 10 percet kijön. Bemegy a magyar megbotlik a küszöbben káromkodik 15 percet, majd megkérdezi: Kezdhetem?
2010. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!