Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják hogy a magyar...

Miért mondják hogy a magyar nyelv a legszebb?

Figyelt kérdés
Egy csomó zene pl angolul van, és sokkal jobbak szerintem mint a magyarok. De ez csak egy példa, a német cincogás az inkább nevetséges meg lehetne még példákat
2010. aug. 19. 14:50
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
91%
15:06: Szerintem is szép a finn, sok benne az "i" ;)
2010. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
*14:58 voltam
2010. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
56%
Egyetértek az egyik válaszolóval, azért, mert nem tudnád megtanulni a franciát, nem kell lerondázni. Az egyik legszebb nyelv. Ráadásul hasznos is.
2010. aug. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is a változatosság miatt mondják rá, hogy szép. Egyébként, amikor a külföldi barátaimmal találkoztam és hirtelen telefonálnom kellett magyarul, egyikük késett és ő azt hitte, hogy finnül beszélek. Szerintük a magyar nyelv hasonlít némileg a finnre.
2010. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó: azért, mert szerinted a világ egyik legszebb nyelve, másnak is így kell gondolnia? Ha valakinek nem tetszik, akkor nem tetszik és kész, nem kell személyes sértésnek venned.


14:58

2010. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
52%
*Bocsi, utolsó, az előtted szólónak írtam :S
2010. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is a spanyol és az olasz a kedvencem, annyira dallamos, és tele van érzelemmel :D
2010. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon kifejező, és pontosan benne van annak dolognak a gyökere és másik szinten való léte is. A magyar az ősnyelvek közé tartozik , tehát a jelentés, meg a szavak összefüggése elmond valamit a világról.

Árnyalt, pontosan lehet kifejezni egy adott dolognak a minőségét.



Pl. lélek-lélegzik-lég

vér-ér-érzelem-érez-

lét-ét


vagy nézd ezt: szélhámos! Hát nem gyönyörűen fejezi ki, amit (nem) tesz az így-nevezett úgynevezett?

2010. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
73%

Tudjátok, hogy a Tál család hány tagja tartozik a gyülekezetünkhöz? Először is az öreg Dik Tál, aki mindent irányítani akar, aztán ott van Protes Tál bácsi és fivére Szabo Tál, akik folyton ellenszegülnek és mindent meg akarnak változtatni.

A húguk, Irri Tál, nyughatatlan bajkeverő a két fiával, Inzul Tállal és Molesz Tállal együtt. Valahányszor felmerül egy új kérdés, Hezi Tál és felesége, Vege Tál várni akar vele még egy évet. Aztán ott van Imi Tál, aki folyton arra törekszik, hogy a mi gyülekezetünk pontosan olyan legyen, mint az összes többi.

Affek Tál néni túl sokat képzel magáról. Iker öccsei, Garan Tál és Han Tál pedig hamis ígéretekkel próbál új tagokat csalogatni a gyülekezethez . De azért nem minden családtag rossz.

Asszisz Tál testvér például kifejezetten segítőkészen intézi az egyházi ügyeket.

A dúsgazdag üzletember nagybácsi, Invesz Tál anyagi hozzájárulására mindig lehet számítani. A remek politikai érzékkel megáldott Reprezen Tál kiválóan képviseli a közösség ügyeit diplomáciai körökben .

Az elkötelezett Agi Tál nővér élen jár a térítésben.

Medi Tálhoz bármikor fordulhat átgondolt és megnyugtató tanácsért, a szertartásokon az egyházi énekeket pedig Kán Tál dalolja, zenész fivére Trombi Tál (a kamasz Mu Tál átmenetileg nem énekel vele.) Sajnos a múlt év során három családtaggal is kevesebben lettünk: két unokatestvér, Dezer Tál és Konver Tál áttért más vallásra, a kilencven éves Exi Tál néni pedig végelgyengülésben elhunyt.Őt az utolsó időkben már csak Ágy Tál vigasztalta.


Melyik nyelv tud még ilyeneket?

2010. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
Előző ez nekem emailban jött egyszer,hát mit mondjak , könnyesre röhögtem magam,nagyon nagy.
2010. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!