Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol vagy a magyar nyelv...

Az angol vagy a magyar nyelv a jobb?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 15:02
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
85%

"Az angol ezzel szemben egyszerű, mint egy bot."

Aki a B1 szintjénél sosem jutott feljebb, az valóban gondolhatja így.

2021. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
28%
86% c2, de ha te mondod... 😂 mellesleg tanultam németet 10 évig és egy kevés oroszt (az utóbbi kettőt nem beszélem olyan szinten, mint az angolt), mindkettő nehezebb szerintem, mint az angol... nem csak alapfokon :)
2021. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
69%
Aki C2-nél nem ismeri fel, hogy vannak itt mélységek, az érzékszervek nélküli.
2021. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
71%
13. A C2 2 hozzászólással előtte még B1 volt... Én nem vettem észre, hogy B1 vagy akár C2 felett változna a nyelvtan.
2021. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
34%

"A C2 2 hozzászólással előtte még B1 volt..."

Mármint úgy érted, hogy hasolót írtam B1 és C2 szintre reakcióként is? Szerintem nem egészen, de azt készséggel elismerem, a C2-s mondatom után akartam még egy mondatot írni, ami végül elmaradt, ez így szólt volna, hogy: Bár ez ellentmondás.

"Én nem vettem észre, hogy B1 vagy akár C2 felett változna a nyelvtan."

Ez merőben érdekes. Ráérsz? Mert akkor felteszek két kérdést, amire kapásból kéne válaszolnod, hogy a kiterjedt guglizás lehetőségét kizárjuk. Szóval nehogy választ holnap adj azzal a kommentárral, ja, elmentem hazulról és lemerült a telefonom.

2021. márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
26%
Ja, pont egy okoskodóval fogok majd játszadozni. Nem nyelvvizsgázni jöttem. Okoskodás, tesztelgetés, kérdezgetés helyett inkább írhattál volna példát arra, hogy hogyan változik a nyelvtan B1/C2 felett (választhatsz, hogy melyik felett)
2021. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
17%
Na, látom 15ös elmentél hazulról és lemerült a telefonod...
2021. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
34%

Meglepett, hogy választ kaptam, mert az ilyen után el szoktak tűnni, mint Zrínyi a ködben. Végül is te is ugyanazt tetted, a visszautasítással.

Minek írnék példát, arra nyilván azt mondanád, ezt már B1 környékén ismerted.

2021. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
22%
Haha, szóval nem tudsz példát :) Milyen meglepő... :)
2021. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
91%

Azért aki szerint angolul nem lehet sokféleképpen kifejezni magát valakinek, az nem igazán tud angolul - és itt nem a nyelvtanról van szó, hanem a szókincsről, választékos nyelvhasználatról.

Angolban éppen olyan szépen, sokféleképpen lehet egyes témákról értekezni, mint magyarul, de rengeteg ember van - ezen az oldalon is - aki még magyarul is csak olyan "egyszerű, mint a bot", emellett alapvető helyesírásra sem képesek.

Föleg nem a nyelvtől, hanem az adott embertől meg a műveltségétől (a nyelvtudás megléte esetén) függ, mennyire képes választékosan használni egy adott nyelvet.

2021. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!