Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol vagy a magyar nyelv...

Az angol vagy a magyar nyelv a jobb?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 15:02
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
23%
Hát el kell ismernem, hogy igazuk van az előttem szólóknak, te tényleg nem tudod már azt se, miket írtál tegnap és hibáa kérték már kb. 5ször, hogy írj egyetlen példát, nem írtál, azaz nem tudsz semmit, csak egy unatkozó kisiskolás vagy, aki próbált felvágni, de nem jött be neki. Van ez így. Rá se ránts, reméljük legalább tanultál belőle.
2021. márc. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
27%

"te tényleg nem tudod már azt se, miket írtál tegnap"

A világ legkönnyebb dolga lenen egy ilyen állítást, ha volna valami alapja, idézetekkel a fejemre olvasni. De nem fogod, mert nem tudod... így ez csak egy alaptalan, kispályás, rosszindulatú savazás kísérlete volt.


"hibáa kérték már kb. 5ször, hogy írj egyetlen példát"

Nos, azt is megírtam, hogy azért nem írok példát, mert arra a világ legkönnyebb dolga azt mondani, hogy ja, ezt is ismertem már kiskorom óta. Kár kérni, ez az álláspontom nem változik. Látom, előző hozzászólásomból nem sikerült kihüvelyezni, hát leírom tényleg harmadszor: felkínáltam a lehetőségét, hogy a zöldpipásabb bebizonyítsa, valóban elég a B2 nyelvtan. Bármilyen javaslatnak örülök, fessem szőkére a hajamat, vegyek kakukk kötvényt, mossak cipőt boltbamenés után, írjak példákat, de ezek a javaslatokat nem érzem kötelezőnek rám nézve.

2021. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim válasza:
42%
Ennyi össze-visszaságot összehordani :-) Nem érzed magadra nézve kötelezőnek, hogy valamivel esetleg megpróbáld alátámasztani amit állítasz, de mástól meg elvárnád, hogy álljon rendelkezésre és nehogy elmenjen otthonról és nehogy ne válaszoljon rögtön a te "teszt kérdéseidre", miközben pont te voltál az, aki állított valamit, amit egyetlen egyszer se óhajtott egyetlen példával se bizonyítani :-)
2021. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
35%

"Ennyi össze-visszaságot"

Mi az összevisszaság? Az előbb javasoltam, mutass rá idézetekkel. Én nem a vakvilágba beszélek, hanem idézek. Javasolnám neked is, bár tudom, ez nem fog sikerülni. :D


"Nem érzed magadra nézve kötelezőnek, hogy valamivel esetleg megpróbáld alátámasztani amit állítasz,"

Miért lenne kötelező? Nem érzem. Pont, hogy nem kívánom alátámasztani azzal, hogy írok valamit. Ezt a lelki hozzáállást az üres nagymellényes eltolta, határozott kijelentésével. Miért legyek én alázatos magyarázgató hozzá? De ami az alátámasztást illeti, a legjobb alátámasztás az lett volna, hogy én írok valami C2 szintűt, ő meg nem tudja.



"mástól meg elvárnád, hogy álljon rendelkezésre és nehogy elmenjen otthonról és nehogy ne válaszoljon rögtön a te "teszt kérdéseidre""

Mástól? Egy valakinek válaszolva írtam, tőle. Elvárnám? Dehogy várom el, úgy kezdtem, hogy: ráérsz? Nem megy az olvasás?


"amit egyetlen egyszer se óhajtott egyetlen példával se bizonyítani"

Valamennyire haladunk, mert ez tényleg így van. Én javasoltam valamit, a zöldpipásabb meg eltáncolt ez elől. A többihez semmi közöm. Ezt is harmadszorra írom, köszönök minden javaslatot, de nem tartok rá igényt. :D


De talán te ráérsz? :D Tréfa volt, mennem kell vidékre, estig nem leszek. Addig jó angolozást!

2021. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%
Melyik betegségre?
2021. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Amelyikkel adott emberek közt/adott időpontban/adott helyen jobban meg tudod értetni magad.
2021. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
29%
Az igeidő egyébként jogos. Ebben a magyar a jobb, mivel az az egyszerűbb. Minnél egyszerűbb egy nyelv, annál jobb. A nyelv csak egy eszköz.
2021. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

A magyarban az a szép hogy bonyolult, hogy különleges hogy egyedi.

Az angolban az hogy köznyelv és hogy egyszerűbb.

Magyar szêp az angol hasznos. És néha ez fordítva is igaz

2021. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!