Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Legyen-e az EU-nak közös...

Legyen-e az EU-nak közös nyelve? Ha igen, melyik?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 20:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem "felmenő rendszerben" egyre kevesebben lesznek azok, akik nem beszélnek angolul. Szüleink-nagyszüleink, akik még az átkosban jártak iskolába, gyakran nem beszélnek angolul, de a fiatalok közül nem ismerek olyat, akinek legalább alapszinten ne menne. 50 év múlva alig elsz olan polgár, aki valamennyit nem tudna angolul.
2021. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%
#11 sokáig én is ezt hittem. Aztán elmentem dolgozni egy olyan helyre, ahol a mérnökség egy helyen van a termeléssel. És azt láttam, hogy nagyon nem. Az öreg szakik megértetik magukat németül, de a fiataloknak a német derogál, hiszen angol kell, az meg kimerül abban, hogy, f*ck höhöhö.
2021. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12: Nyilván vannak ilyenek is, de magyarul se tudnak sokan értelmesen összerakni 2 mondatot, mégis az a hivatalos nyelv.
2021. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!