Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az orosz nyelvben milyen...

Az orosz nyelvben milyen hangok vannak, amelyek nem találhatóak meg a magyar nyelv hangkészletében?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra mint a spanyolban a labiális v vagy a franciában az orrhangok meg hasonlók. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2021. ápr. 6. 23:22
 1/4 chtt ***** válasza:
100%
Gyorsan végigmondtam az ábécét, szerintem kettő olyan van, ami picit sem található meg nálunk: ы щ - de elég sok olyan, amit nem pont úgy mondanak, mint. Pl. a "h" sokkal erősebb, majdnem horkolásszerű, ill. ha rákeresel, a legtöbb mássalhangzónak van lágy párja, ezt gyakran nem is érzékeli a fülünk. :)
2021. ápr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Amit az első írt, plusz kapásból az "а" ami valahol a magyar a és á között van.
2021. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 7. 07:16
 4/4 Mansour ***** válasza:
100%

A lágyított mássalhangzókat is eléggé másként ejtik, pl. a lágyított t nem azonos a magyar ty-vel, a lágyított d pedig a magyar gy-vel. Ráadásul az olyan mássalhangzóknál, amiknek a magyarban nincs palatális párja, nehezebben érzékeljük a lágyított és nem lágyított változat közötti különbséget.

A magánhangzóknál pedig az oroszban különbség van a hangsúlyos és hangsúlytalan szótag között, hangsúlytalan helyzetben többnyire azok a magánhangzók is eltérnek a magyar ejtéstől, amik amúgy hangsúlyos helyzetben nem.

2021. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!