Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol nyelvben létezik ez...

Az angol nyelvben létezik ez a kifejezés vagy nem ? Ha igen akkor hogyan írják helyesen?

Figyelt kérdés

Valakinek az Achilles-ina.

"A történelem az én Achilles-inam."

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2021. ápr. 7. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
My weakest point
2021. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre az jut eszembe hogy "history is not my strength" ("a történelem nem az erősségem").

Az "Achilles' heel" kifejezést arra a gyenge pontra értik amely a vesztedbe is sodorhat téged.

2021. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Achilles heel.
2021. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%
3. Nem a szó szerinti fordításra kíváncsi......
2021. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:
100%

Tényleg nem a töri az erősséged, mivel Achillesnek sarka vagyon ;) Ettől függetlenül jó mindenik, amit eddig írtak, s ha már szó szerintiség, kedves #4...


"Achilles heel: a small problem or weakness in a person or system that can result in failure:

_Maths has always been my Achilles heel._" - [link]

:)

2021. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Oh, tényleg sarok, köszönöm szépen 5# válaszoló, teljesen hülye vagyok.
2021. ápr. 7. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!