Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nagyon fontos! Tetoválást...

Nagyon fontos! Tetoválást szeretnék, 3 japán kanjit. Több helyen láttam már, más variációkba, elvileg ugyan azokat a szavakat. Valaki aki tanult japán és jól tudja a nyelvet letudná fordítani nekem ezeket?

Figyelt kérdés

Három szó az egész: élj, nevess, szeress

Mivel a legtöbb helyen angolul láttam ezért ugye ( live, laugh, love )

[link]

[link]

Ugye itt is eltér az egyik.

Komolyan gondolom, szóval aki tudna segíteni nekem, azt nagyon megköszönném. Valaki, akinek japán az anyanyelve vagy tényleg tanulta komolyan és tudja! Köszönöm előre is! ♥



2021. ápr. 7. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem mondanám magamat jónak japánból, még csak tanulom, szóval javítsatok ki, ha tévedek.

Az első képen 星 ez a kanji van, ami gondolom csillagot vagy bolygót jelent, szóval a bolygóink neve mögött szoktam látni.

A második az az 生, ami meg élő(?) vagy élet, általában társul hozzá valamilyen szótag..

De ne adj mindent most a szavamra, mert lehet hülyeséget beszélek XDD

2021. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
De ha nem tudsz japánul és nem kötődsz hozzá, akkor miért kanji tetoválást szeretnél?
2021. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Az "élj, nevess, szeress" japánul nem három írásjel.


Online ragozótáblázat alapján így van a felszólító mód:


住め, 笑え, 愛せ!

2021. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Amit belinkeltél azok nem igék, hanem főnevek. "Élet, nevetés, szerelem."
2021. ápr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Felszólító módban: 生きろ!笑え!愛せ!
2021. ápr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
#3 a 住む sumu ige jelentése nem élni, hanem lakni. Úgy mint "házban lakni", "Budapesten lakni/élni”.
2021. ápr. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Jó, nem is állítottam, hogy tudok japánul. Ragozótáblázatból néztem ki a szavakat, ahogy írtam is.
2021. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#2 Attólmég mert nem tudok japánul nem kötődhetek hozzá?(: Nagyon is kötődök hozzá, és szerintem a japán egy gyönyörű nyelv. Ezért szeretnék ilyen tetoválást.
2021. ápr. 8. 14:55
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy azok igék és én a főneveket szeretném pontosan. Csak arra lennék kiváncsi, hogy ezek a szavak (élet, nevetés, szerelem) pontosan hogyan vannak leírva a japánba. Vagy ha valamelyik képen akit linkeltem helyesen van, akkor melyik az(:
2021. ápr. 8. 14:57
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak szerintem hangzik felszólító módban nagyon agresszívan? xd

Az élet lehet több szóként, 人生 emberi élet, hétköznapi élet, 命 ez a lét, kicsit megfoghatatlanabb, igében 生きる, mint élni (住む, 暮らす is élni, lakni, de nem ez kell neked)

笑う, igeként nevetni, 笑い főnévként

愛 főnévként szeretni, igeként 愛する

Mint említettem, nekem nem hangzik jól tetkóként a rude felszólítóalak

Ezért használjuk az enyhébb felszólítást, a te alakot

Így fog kinézni

生きて、笑って、愛して

Szép jó, tetkóként nem tudom, hogy fog kinézni, ha én akarnék olyat magamra íratni, amiről nem is tudom mit jelent, akkor inkább kihagynám a ragozást, mindent elront, maradna a kandzsi

Egyébként biztos vagyok benne, hogy azt hiszed egy jel egy konkrét szó, van olyan is, de ez nem kínai.

Amúgy tényleg nem értem miért nem oylan nyelven iratsz magadra, amit értesz is? Simán írhattam volna, hogy 10 éve tanulok japánul és ezek a jók 兜悪鼠

Szerintem előbb tanulgasd, utána akarj ilyen tetoválást, és akkor elmondhatod, hogy tényleg kötődsz a nyelvhez, ezt rosszindulat nélkül mondom...

2021. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!