Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv a legkönnyebb és...

Melyik nyelv a legkönnyebb és a legnehezebb az észak nyelvek közül (dán, norvég, svéd, feöreri, izlandi)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 19:58
 1/6 Metionin ***** válasza:
82%
A svéd nagyon könnyű. A többi közül az izlandi a legnehezebb szerintem, a feröerit nem tudom hirtelen hova tenni de a dán és a norvég a svéd után jönnek valahol.
2021. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

nyelvtana az izlandinak, kiejtése a dánnak


#1 a feröeri nem sokban különbözik az izlanditól, én úgy tudom per pill nincs is elismerve különálló nyelvként, csak mint tájnyelv, de lehet rosszul tudom

2021. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
2. Köszi, akkor jó nehéz lehet az is.
2021. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3 az biztos :)
2021. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Izlandit tanultam(hangzása tetszik), németül beszélek. Germán nyelvek közt minden szempontból a norvég a legkönnyebb, nehezebb a svéd(de ő megérti jobban a norvégot és dánt). Svédnél nehezebb a dán, dánnál nehezebb a feröeri és izlandi. Elméletileg izlandi a legnehezebb, de rendesen szabályozva van, hagyomány őrzőbb. Vagy angolul vagy izlandi nyelvet használnak Izlandon. FeRöeri, (nem feörer) beépítgeti az angolt. Kiejtésben nehéz a dán. Nekem. Izlandit csak hibásan lehet megtanulni, már aki nem szadista :)
2021. ápr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző...RUV1 csatornát szoktam nézni live streamen, mivel más nincs. De ha film van, akkor letiltják külföldről, meg rádiók vannak. Sok az izlandi zene, a fél év sötétség miatt kínjukban énekelnek. Legtöbb zenész ott van népességarányban.
2021. ápr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!