Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti milyen rangsort állítanátok...

Ti milyen rangsort állítanátok fel a germán nyelvek között? Melyik a legszebb és legcsúnyább? Miért? Melyik a legkönnyebb és legnehezebb? Miért?

Figyelt kérdés
Azt mondják, aki tanult angolul és németül, az könnyebben megtanul hollandul, svédül, dánul és norvégul. Ezért vagyok kíváncsi a véleményekre az előbbi két nyelvet is beleértve. Milyen sorrendet állítotok az angol, német, holland, svéd, dán és norvég között? (Tudom, hogy beszélők száma szerint így követik egymást.)

2016. dec. 22. 09:55
 1/8 anonim válasza:
35%

Én mindegyik nyelvet ismerem valamennyire


Szépség (legszebb első, legcsúnyább utolsó hangzás szerint):

1. Német

2. Norvég

3. Svéd

4. Angol

5. Holland

6. Dán


Szépség (legszebb első, legcsúnyább utolsó írás szerint):

1. Angol

2. Német

3. Svéd

4. Norvég

5. Dán

6. Holland


Nehézség (kiejtés szerint legnehezebb első, legkönnyebb utolsó):

1. Holland

2. Dán

3. Angol

4. Svéd

5. Német

6. Norvég


Nehézség (írás szerint legnehezebb első, legkönnyebb utolsó):

1. Holland

2. Dán

3. Norvég

4. Svéd

5. Német

6. Angol

2016. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem legnehezebb a dán. Embertelen hangok vannak benne. A holland se semmi. Utána az angol, mivel a fél hangkészlete hiányzik a magyarból. Sokan könnyűnek hiszik, közben Pákó módjára beszélik. A szavakról is nehéz eldönteni hogy kell kiejteni. Nem véletlen van betüző verseny az iskolában. A német nyelvtan sokkal logikusabb, a kiejtés is közelebb áll a magyarhoz. A svéd, norvég nyelvtan pedig egyszerűsített német. Kettő közül a norvég kicsit könnyebb.
2016. dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

* betűző

A legrondább egyértelműen a dán. Utána a holland. A legszebb szerintem a norvég.

2016. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shaun27 válasza:
71%

Én az angol és a német nyelvhez értek. Ne felejtsük el, hogy a németet szinte minden magyar lusta megtanulni kiejteni. Talán mert ehéz begyakorolni a 3 különféle "r"-betűt?

Szinte alig létezik magyar, még a magyar tanárok között is, akik rendesen ejtenék ki a németet szavakat. Tulajdonképpen szinte alig létezik pergős R betű, az összeset elharapják a szó végén, elraccsolják vagy el krákogják... Ezt a magyar nehezen ismétli, ha R-betűt lát... :D

2016. dec. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én németül, angolul és hollandul tudok folyékonyan, anyanyelvi kiejtéssel. Mindhármat egyformán szépnek tartom.


De hadd oszlassak el egy mítoszt. A holland nem a "krákogós német", ahogy sokan emlegetik, sőt azt a hangot sem, amit legtöbbször g-nek, sokszor ch-nak írunk, sem mindenhol ejtik úgy. Sok dialektusban kifejezetten puhán ejtik! Az r-t is ejtik többféleképpen, még azon is múlhat, hogy ki fülének mennyire szép vagy csúnya. Ez az a nyelv, ami "kívülről" talán elsőre csúnyának hangozhat, de ha jobban megnézed, egy rendkívül gazdag nyelv, és lehet nagyon szépen ejteni. De ez vonatkozik a többire is.

2018. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Számomra a német a legszebb, aztán a norvég, a svéd, az angol, a dán, majd a holland.

Ezek közül pedig szerintem egyértelműen a német a legkomplexebb, míg az angol a legkevésbé nehéz nyelv.

2018. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
51%
a német minden csak nem szép
2023. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Könnyűség:

1. Norvég

2. Angol

3. Svéd

4. Német.

5. Holland

6. Dán


Szépség:


1. Angol

2. Norvég

3. Dán

4. Svéd

5. Német

6. Holland

2023. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!