Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar nyelv egy külföldi...

A magyar nyelv egy külföldi számára mennyire lehet szexi hangzású?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 14:27
1 2
 11/16 Tepfal ***** válasza:
79%
#10: Szerintem éppen azt mondja a 9-es, hogy nem értékelik a szépségét se, nem akarnak megbántani, ezért mondják inkább, hogy érdekes. Ezzel a véleménnyel egyet is értek. A magyar - sokak bánatára - nem az a nyelv, amit általában az emberek szép hangzásúnak tartanak (pl. olasz, spanyol) - én magam legalábbis még nem találkoztam még olyan külföldivel, akinek a magyar nyelv hangzása kifejezetten tetszett volna.
2021. ápr. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem németek(!) mondták azt, hogy kemény. A német sem különösen lágy. Valószínűleg az első szótag hangsúlyozása teszi keménnyé. Pestiként mondom, hogy a pestiek tényleg mekegnek. Nálu(n)k csak az észak-keletiek rosszabbak.
2021. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nem.a lengyelt, oroszt ,spanyolt tartják szexinek
2021. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
82%

Szexinek nem tudom, de ijesztőnek ijesztő. Pl: egyszer sikerült megijesztenem vele egy recepcióst Angliában; amikor panaszkodtam, közben felhívott egy ismerősöm és félbehagyva a vitát az ürgével felvettem.


Mialatt beszéltem telefonon a hideg verte kia pasast, majd utána hirtelen sokkal távolságtartóbb lett és olyan gyorsan elintézte a problémát hogy csak lestem hogy az elmúlt 30 perc alatt miért nem sikerült. Még ingyen kávét is kaptam csak menjek.



Hatékony, ajánlom. :D

2021. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
23%
Utolso, nagyon lehetseges, hogy Te voltal neki ijeszto, nem a magyar nyelv, hanem a magyarsagod, a magyar viselkedessel.
2021. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim is azt mondják hogy agresszivnak hangzik
2021. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!