Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a brit angol akcentust az amerikaitól?

Figyelt kérdés

Van néhány brit és néhány amerikai internetes ismerősöm,de velük ugye szóban nem beszélek. Ausztrál akcentust hanyagoljuk, engem az érdekelne, miből fogok rájönni, ha hallok egy embert beszélni, hogy neki most angol akcentusa van. Egy dolgot tudok: a szó végi "r" betűt nem ejtik.

Még mi az ismertető jele?


2010. aug. 24. 05:10
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem itt mindent megtalálsz.

2010. aug. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

az angol sokkal affektálóbb, finomkodóbb, éneklősebb. az amerikaiak úgy beszélnek, mintha mindig rágógumi lenne a szájukban, és mintha a gégéjüket kicsit hátrafeszítenék beszéd közben.


a többi ott van a wikipediában :)

2010. aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
9%
Az amerikaiak sokkal csúnyább a kiejtésük, néha összedarálják a szavakat.
2010. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

09:11

Ez szubjektív, én sokkal jobban értem az amerikait, mint a brit angolt, és ismerőseim is így vannak vele.

2010. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát már nem ezért vagy azért, de tényleg szubjektív, nekem speciel az angolok affektálása nagyon erotikus(-> b.assza a fülemet), alig értem itt-ott, hogy mit akarnak mondani, tehát nem mondanám rá, hogy szebben beszélnek(épp ellenkezőlet), azt meg, hogy finomkodóbb, végképp nem :D :P Szerintem ez, hogy "az amerikaiak csúnyábban beszélnek" egy elterjedt dolog, amit sokan mondogatnak...Az amerikai angol milliószor jobban érthető - számomra, persze.
2010. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :D egyszer voltam Londonban, ott mindent megértettem, szóval akkor úgy tűnik nekem is ez az érthetőbb. De persze nem mondom, hogy az amerikai kiejtés csúnya. A linket pedig köszönöm :)
2010. aug. 24. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt a kiejtés szempontjából van összefoglalva:


[link]

2010. aug. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Érdekes, hogy többen is írtátok itt, h az amerikait ti jobban értitek. Én ezzel nem így vagyok, nekem a brit angol az érthetőbb :) Ez tényleg ember-függő dolog.
2010. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert az amerikai kiejtést jobban tükrözi a helyesírás, így aki vizuális típus, könnyebben eljut a hallott szótól az írásképig, és ha már látja maga előtt a leírt szót, beugrik neki a jelentése.


Sok embert megtréfál a brit azzal, hogy a leírt r-et nem mindig ejti ki, viszont gyakran ott is ejt r-et kötőhangként, ahol írásban nem is jelzi, pl. "I saw [r] it".

2010. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
no, akkor én brit akcentust beszélek, ugyanis én is ejtek "r" betűt, csak pl én úgy, hogy check it(r) out. Nem tudom, ez normális-e, én ezt videókban hallottam, így ragadt rám.
2010. aug. 29. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!