Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sorbaraknád az általad valaha...

Sorbaraknád az általad valaha tanult nyelveket nehézség szerint?

Figyelt kérdés
Ha meg is indoklod, az még jobb.
2021. aug. 6. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
1Akhadi, 2urdu, 3szuahéli, 4sémihámi, 5varjú indiánok nyelve.
2021. aug. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Könnyű - nehéz sorrendben: francia, spanyol, angol, német, portugál


A német volt az első idegen nyelvem, ehhez képest alapvetően mindegyik könnyebb szerintem.

Viszont annak idején portugált éreztem legnehezebbnek. Ugyanis spanyol és francia után tanultam, és mindig olyan érzésem volt, mintha egy részeg francia próbálna spanyolul beszélni... Mind újlatin nyelv szóval nem meglepő, de tényleg annyira hasonlóak, hogy az már zavaró (így már nehezen állt rá az agyam, nagyon könnyű összekeverni a dolgokat).

A franciát azért éreztem a legkönnyebbnek, mert mikor elkezdtem, addigra már elég sok nyelvtanulási tapasztalatom volt.

2021. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Német volt az elsö, ez a nyelvtan, meg a módszerhiány miatt volt elég nehéz.

Utána az angol jóval könnyebben ment (ezt németröl tanultam), itt föleg a kiejtéssel szenvedtem sokat, mire nagyjából akcentus nélkül (a lehetö legminimálisabb akcentussal) ment.

Az orosz ez után (magyarról tanulva) már jóval könnyebb volt, részben a német és angol rendszer miatt a nyelvtan kevébé volt szokatlan, a hangok meg jóval közelebb vannak a magyarhoz.

2021. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Német volt az első, nekem nem volt túl nehéz, mert eléggé szabálykövető nyelv, azokat megtanultam és jól boldogultam vele.

Ezután olaszt tanultam, elég szar volt a tanár, de a nyelv dallamossága sokaz segített és a nyelvtan nem volt nehéz.


Angollal folytattam, ez volt a legkönnyebb, a német nyelvtanhoz képest baromi könnyű volt, ráadásul mindenhonnan az angol folyik ránk, 2 ev alatt eljutottam a középfokig a nulláról.


Az egyetemen tanultam még finnt, nekem ez volt a legnehezebb, hiába olyan a grammatikája, mint a magyarnak, nekem nagyon nehezen ment.

2021. aug. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Németet tanultam először, sose szerettem. A nyelvtan ment, de egy normális mondatot nem tudtam gondolkodás nélkül összerakni.


Utána angolul tanultam, szerettem, könnyen ment, minden nap használom.


Most japánul tanulok. Az alap nyelvtan nem olyan nehéz, de később úgy látom, hogy nem lesz ennyire könnyű. A kanjikat már most nehezen jegyzem meg.


Ezek közül az angol a legkönnyebb, és talán a japán a legnehezebb.

2021. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor írok én is egy sorrendet, a könnyebbtől a nehezebb felé haladva:

1. Török: bár ezt csak hobbiból, magamtól kezdtem el, a nyelvtan lényegében ugyanaz, mint a magyar, és szavakban is sok a hasonlóság, így egy magyarnak nagyon könnyű.

2. Angol: ez objektíven is egy elég egyszerű nyelv, de a kiejtés azért nem könnyű.

3. Olasz: a nyelvtan viszonylag bonyolult, de teljesen logikus.

4. Spanyol: a nyelvtan ugyanaz, mint az olasz, de a kiejtés nehezebb, legalábbis a spanyolországi spanyol esetében.

5. Német: na ez egy teljesen logikátlan nyelv, minden szóra mindent külön meg kell tanulni, és még ha létezik is valamire szabály, az alól is a szavak többsége kivétel.

2021. aug. 8. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!