Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy neveznétek a törökülést...

Hogy neveznétek a törökülést egy fantasy történetben, ahol nem léteznek törökök?

Figyelt kérdés

Én először keresztbe tett lábbal ülésnek gondoltam, de egy ismerősöm szerint nem jó, mert az mást jelent.


Illetve ha írtatok már nem a mi világunkban játszódó történetet, amiben szerepelt hasonlóan a mi világunkhoz kötődő kifejezés, hogyan oldottátok meg?



2021. okt. 7. 08:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
hogy egy nálamnál sokkal nagyobb és jobb írót idézzek, ami úgy néz ki, mint egy nyúl, úgy él, mint egy nyúl, azt eszi, mint egy nyúl, úgy reagál, mint egy nyúl, az NYÚL és nem zravjkat vagy csksldé, akármennyire kitalált világ fantasyjában járunk is.
2021. okt. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De azért az más kategória. A "nyúl" szó nem feltételez semmi immersion breaking dolgot a világról. Ellenben ha az ember "törökülésnek" nevezi ezt az ülést egy fantasy világban, ahol még emberek sincsenek, hirtelen létező néppé teszi vele a törököket. Ugyanis a szereplők csak akkor hívhatnák ezt így, ha tudják, hogy kicsoda és mi fán terem egy török.
2021. okt. 9. 11:38
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

A törökülés egy kifejezés, aminek annyi köze van a törökökhöz, hogy jellemzően ok ülnek így. De más nyelveken, nem fogják törökülésnek nevezni. Mert gondolj bele, ha a magyaroknak lenne egy jellegzetes állása, akkor csak más nyelveken hívnák magyarállásnak, de más nyelveken is csak egy fogalom lenne, ami jellemziazt a bizonyos állás módot. Mi magyarok akárhogy is hivhatnánk.

Szóval ez egy fogalom ami jellemzi hogy, hogyan ülsz. Lényegtelen hogy a törökök is így ülnek, ez csak egy megnevezés, ami alapján (ha van egy kis eszed) rájössz, hogy valahogy így ülhetnek a törökök

De egy világban ahol nincsenek törökök, ez semmit nem fog jelenteni, csak jellemzi hogy hogyan ülsz, mintha azt mondanám a lassú séta helyett hogy poroszkál. De ha más nyelvből akarsz példát, az angolok mondjuk a cottage cheese-nek hívják a túrót, akkor is ha semmi köze, se a sajthoz se a házikóhoz. Mégis mindenki tudja hogy arra a dologra gondolsz ha azt mondod cottage cheese. Mellé még talán az eszedbe jut, hogy azért lehet ez a neve, mert régen a kunyhókba készítették vagy hasonló.

Ha egy világban nincs tejelő jószág, szóval nincs túró, attól még te (mint narrátor) jellemzheted úgy a kőrözöthöz hasonló ételet, hogy túró állagú. Senki nem fogja megkérdőjelezni hogy minek jellemzés így, mert mindenki tudja hogy mire gondolsz.

Mondjuk ez a példa nem kivitelezhető egy E/1 történetben, de a törökülés simán. Mert ha nincs török akkor a törökülés csak az ülés módját írja le, és azt nem hogy kik ülhetnek még így.

2021. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Dzsungel-ülés :D nem tudom miért, de ez jutott eszembe először
2021. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
akkor pontozz le mindenkit, aki megmondta neked, hogy a törökülésnek köze nincs hozzá, hogy van-e olyan nép a világodban vagy sem, de akkor nevezz el egy népet basklhsil-nek, és akkor legyen basklhsilülés. (sokkal zavaróbb lesz a szövegben a hőszméteres körülírása az egy darab szónak, mint maga a szó lett volna, de oké, értem, tízéves vagy, és a létező első fantasy szüleményed)
2021. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én még mindig azt nem értem, minek kell kihangsúlyozni, hogy törökülésben ülnek, vagy hogyan. Ha azért kell, mert mondjuk meditálnak, arra ott a lótuszülés, ami nagyon hasonló, bár kényelmetlenebb. Ha meg csak pihengetnek ülve, akkor igazán nem fontos megnevezni az ülésformát.

Pláne ha ahogy mondod, olyan világban, ahol emberek sincsenek, kik fognak törökülésben ülni?

2021. okt. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!