Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az orosz nyelv tanulásának...

Az orosz nyelv tanulásának milyen nehézségei vannak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 15. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Cirill betuk

Ragozas

Hangsulyozas

Szokincs

2021. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A ragozással pontosan mi a gond?
2021. okt. 15. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Hogy van. Sok ragozas, millio esettel, ragokkal, tablazatokkal. A nyelvtani nemek nem annyira gazosak mert a szo vegzodesebol altalaban kiderul, de a ragozas...
2021. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

A cirill betűk a legkisebb, egy nap alatt megtanulod. Az írás annyiban okozhat nehézséget, hogy aki nagyon vizuális típus (mint én), az nem tud visszaemlékezni

a szó írott alakjára annyira. Nekem ezek benne a nehézségek:


- ragozás/flexió: a névszók is változnak esetek szerint (még a számnevek is), meg igeragozás is van. A névszóragozást megszokod, mert öt-hat paradigma az egész, de az igeragozás minden igénél okozhat meglepetést (hova kerül a hangsúly, "je" vagy "jo")


- nem fix hangsúly: én személy szerint megőrülök tőle. Soha nem oda esik, ahol szívem szerint kiejteném


- folyamatos-befejezett igepárok: kb. úgy kell elképzelni, mint a beszél/mond vagy olvas/elolvas igepárokat, csak az oroszban majdnem minden igéhez tartozik egy ilyen. És akkor egyből két ragozást kell megtanulni, mert a "jeszty" meg a "szjeszty" csak egy hangban térnek el, de máshogy ragozzuk őket. A másik, hogy rengeteg igekötős ige van, ami mind egy-egy igeváltozat önálló jelentésárnyalattal. Pl. a "tanulni" igéhez van vagy 10, de biztos van 20 is, csak én nem tudok eléggé oroszul. Nagyon kifejező ezáltal a nyelv, csak külföldinek nehéz ezeken végigrágnia magát, hogy mikor naucsity meg zaucsíty meg izucsáty meg vüucsítyszjá (most így írom, mert lusta vagyok cirillt másolni). Persze, magyarban is van olyan, hogy "megtanul", meg "eltanul", meg "áttanulmányoz", csak szerintem a magyarban ez logikusabb, jobban működik az intuíció, hogy melyik mit jelent. Németben is.


Problémát okozhat még a nem ismerős szókincs. Ráadásul nagyon sok egymásra hasonlító szó van az oroszban, amiket sokszor nehéz kiejteni a sok mássalhangzó-torlódás és palatális hang miatt.


Nekem nagyon tetszik az orosz, nagyon menőnek és kifejezőnek tartom, de az biztos, hogy nagyon melós is.

2021. okt. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

#4

Verejték nélkül csak a kínai, angol és spanyol ami könnyen tanulható. :)

Minden más nyelvhez meg is kell dolgozni az eredményekért.

[Igen a kínai könnyű nyelv, mivel csak szókincset meg szórendet kell tanulj nagyrészt (az írás is a szókincs része, mint pl az angolnál). A hangsúly nem nehéz a magyaroknak a magyar hanglejtések miatt. A kiejtés egyszerű. Még annyi nyelvtan sincs mint az angolban, sőt szinte nincs is.]

2021. okt. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Hangsúlyozás, ragozás, nyelvtani nemek. Ráadásul nem sok mindenre használható nyelv
2021. okt. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

A hangsúlyt meglehet tanulni ha már az elején úgy tanulod meg a szót és annak ragozott formáit.

Az meg nem tesz nehezebbé egy nyelvet, hogy nem olyan divatos mint a német/angol s emiatt kevesebb helyre jó. :)

2021. okt. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak a hangsúlyozás volt zavaró. Legjobban viszont az, hogy semmire nem megyek az orosszal. Kár volt tanulni
2021. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: mennyi ideig tanultad? Csomó mindenre jó az orosz, főleg, ha utazol. Az összes szláv nyelvet elkezded kicsit érteni. Plusz tömérdek orosz nyelvű film van fenn a neten, ami azonnal elérhetővé válik.
2021. okt. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#8 Te még kötelezőként tanultad, vagy önként?
2021. okt. 31. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!